EcoSport-concept
Počítejte s Fordem

Nový Ford EcoSport by měl do Evropy dorazit v roce 2015. Nahradí Fusion

 
EcoSport-concept

Stále oblíbenější jsou mezi zákazníky mini SUV či mini cross-overy – stylová lehce zvýšená vozidla s pohonem předních či na přání všech čtyř kol. V současnosti je typickým příkladem takového vozu např. Suzuki SX4 či třeba nový Fiat Panda ve verzi 4×4. I Ford již řadu let takové vozidlo nabízí, děje se tak však pouze na jihoamerických trzích, konkrétně v Brazílii, Argentině, Venezuele a Mexiku. Ford EcoSport, jak se tento model označuje, je zde velmi oblíbený a v některých oblastech jde o nejprodávanější auto s modrým oválem na kapotě vůbec.

EcoSport dorazí i do Evropy v rámci strategie “One Ford”

V rámci globální strategie “One Ford” se špičky Fordu chystají uvést EcoSport i na evropský trh, kde cítí solidní potenciál. Půjde nejspíše o nástupce oblíbeného modelu Fusion vzhledem připomínajícího Ford Kuga. Velkou otázkou však je, kdy k tomu dojde. V kuloárech se mluví až o roce 2015, kdy by se měla objevit zbrusu nová generace. Do té doby se bude EcoSport ucházet spíše o čínský, indický a také australský trh.

Pod kapotou osvědčené čtyřválce

Základním motorem EcoSportu bude nejspíše jednolitr EcoBoost, kterému budou sekundovat naftové agregáty o objemu 1,4 litru a 1,6 litru. Nabídka bude nejspíše větší, měla by se objevit i nepřeplňovaná jedna šestka, snad i sportovní verze á la ST. To jsou ale zatím pouze spekulace.

Poradí si EcoSport s terénem?

EcoSport není model určený pro jízdu v terénu. Díky vyššímu podvozku a pohonu všech kol se sice při sněhové kalamitě neztratíte, uzávěrky diferenciálu či redukce však nebudou k dispozici ani v příplatkové výbavě.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016