2012 Rally Mexico
Počítejte s Fordem

Prokopovi v Německu shořela Fiesta a závod po druhé za sebou nedokončil

 
2012 Rally Mexico

Velké smůle musel čelit český jezdec Martin Prokop při rally v Německu. Jeho Fiestu totiž zastavil požár, který vůz zcela zničil.

Mnohamilionová škoda

Oči pro pláč zbyly českému duu pilotujícímu Fiestu RS WRC Prokopovi a Hrůzovi. Při třetí erzetě totiž začal jejich vůz hořet od zadního kola a během chvíle jej plameny pohltily celý. Prokop tak kompletně přišel o jeden ze svých závodních fordů. Naštěstí má k dispozici ještě jeden, a v seriálu MS tak plánuje pokračovat.

Po druhé za sebou si Prokop vylámal zuby na stejné erzetě

Na německou štaci si český pilot bude jistě dobře pamatovat. Ostatně ani minulý rok zde nedojel. A co víc, skončil opět na stejné rychlostní zkoušce. Doslova zakletá ale závodní dráha v Německém Trevíru není, Martin Prokop se zde totiž v minulosti dokázal umístit velice dobře.

Příčina je zatím nejasná

Je jisté, že prvotní příčinou karambolu byl defekt zadního kola, od kterého chytnul zbytek vozu. Zda to však bylo tím, že odkapal olej do výfukové soustavy či jen disk kola vyhodil jiskru, která celý požár zažehla, jasné není. Prokop se i s Hrůzou snažili z vozu zachránit co nejvíce dílů (ne ani tak proto, aby takříkajíc zachránili co se dá, ale spíše aby zjednodušili objasňování příčiny požáru), vzhledem k jejich poškození ale budou mít inženýři Fordu dost práce.

Hlavně se nenechat rozhodit

Český pilot dobře ví, že své Fioně, jak svou Fiestu přezdíval, již nepomůže, a proto se snaží soustředit spíše na další podnik MS. Ten se pojede za tři týdny ve Velké Británii. Snad se mu tedy bude dařit víc a doveze svou Fiestu až do cíle.

Loeb opět triumfoval

Francouzský jezdec v Trevíru dokázal, že rally v současnosti nemá lepšího závodníka. Osminásobný šampion vyhrál čtyři ze šesti měřených úseků a má v současnosti náskok více než 20 vteřin na druhého Solberga na Fiestě. Třetí je zatím Latvala závodící taktéž za modrý ovál.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016