ford-f-150-1
Počítejte s Fordem

Stará dobrá Amerika ještě nevymřela: představujeme zbrusu nový Ford F-150

 
ford-f-150-1

Pro řadu Američanů je velký silný pick-up symbolem jejich země. Odveze děti do školy, utáhne třítunový přívěs a uveze půl domu. Ačkoliv dnešní doba těmto vozům nepřeje a i na Ameriku doléhá jak finanční tak ekologická krize, velké pick-upy se stále prodávají a poptávka po nich se ještě nějaký ten rok určitě udrží. Dnes již legendárním symbolem takového vozu je Ford F-150, který je na americkém trhu dlouhodobě nejprodávanějším pickupem a, třebaže se to může zdát neuvěřitelné, několikrát stanul na úplné špičce v prodeji osobních vozů.

Stará poctivá klasika. Co víc si přát a vylepšovat?

S trochou nadsázky by se dalo říci, že modelový ročník 2013 žádnou velkou změnou neprošel. Kromě výraznější přídě a pár vychytávek na karoserii je to stará dobrá “stopadesátka”. Nová jsou ještě světla HID, která vynikají skvělou svítivostí, lité ráfky a modernější výbava. Pokud máte zájem, je možné si do vašeho F-150 nainstalovat všechny elektronické systémy jako MyFord či SYNC. Za zmínku stojí také teleskopická výsuvná zrcátka, která zabírají větší prostor. To se hodí např. při jízdě s dlouhým přívěsem. No a jelikož se nacházíme ve 21. století, najdeme na přístrojové desce ještě multifunkční barevný display. Jinak zůstává vše při starém. Ostatně proč měnit něco, co funguje již desetiletí?

V8 jak má být

Pod kapotou této klasiky jsou většinou uloženy brumlající osmiválce, zpravidla atmosférického typu. F-150 je sice dodáván i s motorem 3,5 V6 EcoBoost, v rámci amerického trhu však kupci dávají přednost spíše osvědčené klasice v podobě V8. Výkonová paleta se pohybuje od 225 do 306 kW.

Nový F-150 SVT Raptor: kovbojem na plný úvazek

Pokud milujete velké silné vozy, které se nezaleknou terénu, bude pro vás nový Raptor skvělou volbou. Vůz je poháněn osmiválcem s mamutím objemem 6,2 litru, který není nijak přeplňovaný. Raptor je dodáván výhradně se šestistupňovou automatickou převodovkou a poháněna jsou všechna kola. Předností je pak možnost objednat si přímo z výroby terénní kola Beadlock, přední diferenciál Torsen je pak standard.

Stejně jako u běžné F-150 je možné si na Raptor objednat HID světlomety, informační systém SYNC či třeba LCD obrazovku s hlasovým ovládáním. Nadstandardní výbava i sloty na SD karty, USB vstupy či třeba kameru na přídi. Ta zejména nezkušeným řidičům usnadní jízdu těžším terénem a minimalizuje riziko případné nehody či poškození vozu.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016