Nový_Ford_Fusion_pro_americký_trh_je_pYedzv-stí_dalaí_generace_evropského_modelu_Mondeo
Počítejte s Fordem

Nové Mondeo bude představeno za měsíc v Paříži

 
Nový_Ford_Fusion_pro_americký_trh_je_pYedzv-stí_dalaí_generace_evropského_modelu_Mondeo

Mondeo modelového roku 2013 se mělo začít vyrábět již v dubnu příštího roku a do autosalonů mělo dorazit na konci června. Ford však nejspíš tyto termíny nestihne. Má totiž problémy s přepracováním amerického modelu tak, aby vyhovoval specifickým požadavkům kladeným evropským trhem.

I přes drobné technické problémy s transformací amerického Fusionu na jeho evropskou verzi s názvem Mondeo, proběhne jeho oficiální premiéra podle plánů. Vůz totiž bude představen již za měsíc na autosalonu v Paříži.

Velké motory chybí, koňské síly nikoliv

Nové Mondeo bude pohánět několik zážehových i vznětových agregátů. Zajímavé však je, že žádný z nich nebude mít objem více než 2 litry. Člověk by se mohl zeptat, kde je nějaká sportovní verze. Už dost, že Ford v tichosti před lety zanevřel na model ST. Tyto starosti se však ukážou jako poměrně liché vzhledem k tomu, že nejsilnější motor by měl mít téměř 230 koní. V kombinaci s výbornými jízdními vlastnostmi a pokročilými stabilizačními systémy tak Mondeo bezpochyby má co nabídnout i motoristům, kteří touží po dravé a sportovní jízdě.

Downsizing v praxi

Nové Mondeo budou pohánět motory o objemu 1,6 až 2 litry z řady Duratorq (u dieselů) a EcoBoost (u benzínů). Americká verze sice bude nejspíš k dostání i s atmosférickým šestiválcem, v Evropě však tento motor nabízen nebude. Na oficiální představení pohonných jednotek a jejich výkonů si však počkejme do Pařížského autosalonu.

Chystá se i hybrid

Ekologicky smýšlející řidiči se konečně dočkají i u Mondea. Ford totiž plánuje nabízet Mondeo i ve verzi s hybridním pohonem či s pohonem čistě elektrickým (tzv. plug-in hybrid). Nebude to však v prvním roce produkce.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016