2012 Rally Sweden
Počítejte s Fordem

Citroen plánuje běžně prodávat DS3 ve verzi S2000. Odhodlá se k takovému kroku i Ford?

 
2012 Rally Sweden

Závodní vozidla byla vždy pro každou automobilku chloubou. Pokud měl někdo zájem si okruhovou či rally verzi vozidla zakoupit, často ani nedostal příležitost, a to bez ohledu na jeho finanční zdroje. Ale pozor, časy se mění!

Z auta pod zámkem sériovka?

Pokud jde o rallye team francouzského Citroenu, ten byl odjakživa známý svou racionální odměřeností. Týmová strategie je zde totiž velice jednoduchá: “nepovolaným vstup zakázán”. Ostatně model DS3 S2000 1,6T poté, co posloužil při homologaci verze DS3 WRC, skončil zamčený. Vzhledem k tomu, že však Citroen v současnosti prochází finanční krizí a je nucen zavírat továrny a propouštět, jeho vedení uvažuje o uvedení ostré verze WRC do běžného prodeje.

Chcete mít v garáži vůz, se kterým vyhrává Loeb závody MS?

Pokud se potřebujete zbavit pár přebytečných milionů, které vás tíží, můžete dát před tradičními supersportovními značkami jako Ferrari či Lamborghini přednost právě vozům třídy WRC. Na denní ježdění to ale určitě nebude. Vozy jsou totiž vše jen ne komfortní a příjemné na ovládání. Neradno totiž zapomínat, že kromě pár detailů je verze WRC stavěná na to, aby jezdila 150 km/h po polních cestách, skákala metr vysoko a v případě vážné nehody ochránila životy posádky.

Bude na prodej i Fiesta WRC?

Ačkoliv oficiálně Ford o uvedení Fiesty WRC do běžného prodeje neuvažuje, vše se může velmi rychle změnit. Ekonomická situace automobilky, a zejména pak její evropské divize, není růžová.

Fiesta S2000 či starší Focusy RS WRC je možné pořídit. Pozor ale na homologaci

Pokud byste měli zálusk na “béčkovou” sestru Fiesty WRC, verzi S2000, či třeba starší Focusy WRC, máte možnost u některé ze specializovaných prodejen v zahraničí si tyto vozy zakoupit. Na běžné ježdění to ale nebude. Oběma totiž chybí homologace a není možné je na běžných silnicích provozovat.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016