ford-s-max
Počítejte s Fordem

Nová generace S-MAXu bude představena příští rok

 
ford-s-max

Ford S-MAX patří ve třídě MPV mezi nováčky. I tak si ale již získal přízeň milionů řidičů po celém světě. S-MAX je totiž synonymem pro flexibilní vůz pro sportovní aktivity (SAV) v pětimístné či sedmimístné verzi představujícím exkluzivní kombinací prémiového sportovního vzhledu, dokonalých jízdních vlastností a excelentní funkčnosti. Představení nové generace S-MAXu se plánuje na rok 2013, objevily se však už i maskované fotografie.

Velký vůz, který sedí jako sporťák

Pokud vám třída MPV nevyhovuje z důvodu nevalných jízdních vlastností a jen proto dáváte přednost klasickému kombi, objednejte si testovací jízdu s novým S-MAXem. Ten vás překvapí vynikající zpětnou vazbou při projíždění nerovností, precizním řízením a komfortním svezením.

Bezkonkurenční variabilita vnitřního prostoru

Nasedněte do Fordu S-MAX, a okamžitě si povšimnete, jak jeho moderní interiér kombinuje styl, všestrannost a komfort. S flexibilním uspořádáním sedadel pro pět či sedm cestujících S-MAX nabízí maximální využití prostoru a nejlepší technologie ve své třídě pro aktivní životní styl. Ať už se jedná o precizní dílenské zpracování, barvy, stylové čalounění nebo kontrastní švy, výsledek je vždy stejný – elegantní a příjemně praktický.

Možná jste domácí kutil. Možná je zapotřebí odvézt horské kolo vaší dcery. Nebo jste byl vybrán jako „bedňák“ hudební skupiny, v níž hraje váš syn. Ford S-MAX je dost flexibilní na to, aby se vypořádal se vším, co potřebujete odvézt. Jednotlivá zadní sedadla systému FFS se skládají naplocho do podlahy, přičemž sedadla ve druhé řadě lze navíc posouvat a naklápět jejich opěradla. Celkem je k dispozici neuvěřitelných 32 různých konfigurací sedadel.

Vše na dosah

Intuitivní systém ovládání vám umožňuje obsluhovat všechny důležité funkce vozu bez nutnosti spouštět ruce z volantu. Ať už jde o provedení se standardním informačním displejem, zdokonaleným informačním displejem nebo barevným informačním displejem Ford Convers+, vždy se ovládá dvěma multifunkčními kolébkovými přepínači na volantu. Levým ovladačem můžete vyhledávat a měnit rozhlasové stanice nebo skladby na kompaktním disku a regulovat hlasitost reprodukce. Pravý ovladač slouží k ovládání displeje v přístrojovém panelu, který zobrazuje informace o nastavení vozu a údaje palubního počítače. Ve vozech vybavených displejem Ford Convers+ můžete pomocí pravého přepínače také procházet seznamy multimediálních souborů a ovládat telefon, rádio i CD přehrávač. Na přání je dodáván také vstup pro připojení zařízení USB/MP3/iPod®.

Impozantní přepravní kapacita

Ať již potřebujete vůz pro práci, volný čas nebo rodinné výlety, všestranný S-MAX má vždy co nabídnout. Sedadla ve třetí řadě poskytují dostatek prostoru dvěma dospělým cestujícím, S-MAX tedy dokáže odvézt až sedm osob. Díky systému sklápění sedadel do roviny Ford (FFS) lze sedadla ve druhé a třetí řadě během okamžiku sklopit a získat tak zavazadlový prostor s plochou podlahou bez nutnosti vyjímat sedadla z vozu.
V pětimístné konfiguraci můžete s pomocí příslušenství, jako je například sada pro aktivity, převážet horská kola nebo jiné sportovní vybavení uvnitř vozu. S-MAX vám dává možnost zvolit si vždy to nejlepší možné uspořádání podle počtu cestujících a tvaru i velikosti přepravovaných zavazadel

Grand C-MAX oceán nepřepluje, nový S-MAX možná ano

Na americkém kontinentě je po vozech MPV všeobecně větší zájem než v Evropě. Již řadu let zdejší trh opanují MPV od Chrysleru, Toyota Sienna a Honda Odyssey. Ford by si však z příslovečného koláče taky rád něco ukousl, a proto pracuje na novém S-MAXu. Ačkoliv se prvně uvažovalo o nasazení modelu Grand C-MAX i na americký trh, z toho nakonec sešlo. Grand C-MAX je totiž spíše pětisedadlový vůz s dvojicí přídavných sedadel v poslední řadě. S-MAX je oproti tomu čistokrevný sedmisedadlový minivan.

Chystá se S-MAX hybrid?

Ford uvažuje, že by i u modelu S-MAX nabídl možnost hybridního pohonu, a to jak ve verzi čistokrevného plug-in hybridu (v podstatě auto na baterky) či hybridu používajícího pro pohon kombinaci spalovacího motoru a elektromotoru.


Diskuze

  • Zbyneknechvatal

    budeme doufat,že bude 4×4:-)))


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016