Vše ze světa Fordu
Počítejte s Fordem

Martin Prokop zajel s Fiestou WRC v Estonsku 4. místo, v kvalifikaci na Finskou rallye se mu už ale nedařilo

Dalším velice solidním výsledkem se blýskl český pilot Martin Prokop. V Estonsku zajel před dvěma týdny 4. nejrychlejší čas. Vyhrál Ostberg taktéž s Fiestou, druhý byl Neuville na Citroenu a na stupně vítězů se ještě vešel Gross s Focusem.

Příprava na Finsko

Ačkoliv není estonská štace součástí světového šampionátu, žádná z posádek si ji jen tak nedovolí vynechat. Je totiž považována za perfektní přípravu na Finskou rallye. Tratě jsou si totiž hodně podobné, na jezdce čeká řada rychlých úseků a nepřehledných horizontů. Estonsko tedy představuje ideální příležitost jak vyladit řidičské schopnosti pilotů i vlastnosti vozů.

Prokop v Estonsku umí

Martin Prokop byl na estonských erzetách úspěšný a obsadil skvělé 4. místo. Ostberg a Neuville sice zvítězili rozdílem třídy, na třetího Grosse však Prokop měl. Estonskou trať český jezdec ostatně dobře zná, závodil zde již loni a předloni. To však bylo za volantem Fiesty S2000. Letos již řídil verzi WRC.

Mezi první pětkou byly 4 posádky Ford

Estonská rallye byla poměrně jednoznačným vítězstvím Fordu. Kromě druhého Neuvilla na Citroenu DS3 se mezi prvních pět posádek probojovaly vozy Fiesta WRC, Focus WRC a Fiesta S2000. Kompletní druhou pětku pak obsadily jezdci s vozy Mitsubishi Lancer EVO.

V ostré kvalifikaci na Finsko již Prokop nebodoval

Ve středu 1. sprna se v kvalifikaci rozhodlo o startovních pozicích jednotlivých posádek. Vyhrál Sabestien Loeb následovaný Latvalou, Hirvonenem a Solbergem. Martin Prokop obsadil 12. příčku.