Továrna_Ford_Otosan_v_Turecku
Počítejte s Fordem

Ford nejspíš uzavře závody v Southhamptonu a Genku

 
Továrna_Ford_Otosan_v_Turecku

aktualizováno 30.7.2012

Fordu je jasné, že současný stav, kdy využívá jen něco přes 60 % svých výrobních kapacit, není udržitelný. Nejspíše se tedy odhodlá ke stejnému kroku jako jeho konkurenti a uzavře některé ze svých závodů.

Nejde o tragédii ale o nutnost

Tak, jak se výrobní závody většinou s velkou pompou otevírají, tak se občas i zavírají. Ford nebude zdaleka jediný ani první výrobce automobilů, který se k tomuto kroku odhodlal. Spíše než o tragédii zde tedy mluvíme o nutnosti, bez které by nebylo možno zajistit konkurenceschopnost produktů a existenci automobilky jako celku.

Které závody se budou uzavírat?

Z logických důvodů se oficiální místa v rámci Fordu baví raději o nových modelech než o zavření továrny. I tak ale na veřejnost prosákla informace, že nejpravděpodobnějšími kandidáty jsou závody v jihoanglickém Southamptonu a belgickém Genku.

Evropa v rekordní ztrátě, Amerika v plusu

Jak jsme vás již informovali, Fordu se v Evropě, minimálně po stránce ekonomické, moc nedaří. Jeho evropská divize totiž v prvním kvartálu zaznamenala velkou ztrátu, která se však má ve druhém kvartálu ještě zněkolikanásobit. Analytický konsensus mluví o 1,1 miliardy dolarů, může to však být ještě více. Ford by měl čísla zveřejnit v řádu hodin.

Celkově je však Ford, zejména díky své severoamerické divizi, stále v plusu. Ostatně ani v Evropě na tom není automobilka zas tak zle. Vozy Ford se těší stále větší popularitě a začínají vytlačovat i německý Volkswagen, jehož pozice byla, samozřejmě po Škodě, dlouho neotřesitelná.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016