2013_ford_escape_r34_11-la-as_1114112_717
Počítejte s Fordem

Ford svolává v Americe vybrané vozy kvůli problémům s kobercem

 
2013_ford_escape_r34_11-la-as_1114112_717

Automobilka Ford se rozhodla svolat k opravě přes 10 000 vozů modelu Escape. Nevhodné polstrování koberců by totiž mohlo narušit brzdění a prodloužit brzdnou dráhu.

Problém se netýká evropské divize

Problematickým vozem je SUV Escape modelového roku 2013 vyráběný ve městě Louisville v Kentucky. Konkrétně má jít o 8200 vozů prodaných v USA, 2200 v Kanadě a asi 400 v Mexiku. Žádného jiného modelu by se tyto problémy týkat neměly.

Zatím nikdo neregistroval problémy

Potenciálního problému si všiml čistě náhodou jeden ze zaměstnanců Fordu. Nikdo z vlastníků vozidla si zatím na žádné problémy nestěžoval a k žádným kolizím či nebezpečným situacích nedošlo. I tak se ale Ford rozhodl nic neriskovat a svolal všechny vozy z této továrny k výměně polstrování koberců.

Užitkové vozy Ford F-650 a F-750 mají problém s čelním sklem

U necelých 800 exemplářů F-650 a F-750 vyrobených v Mexiku byl registrován problém s čelním sklem, které má tendenci se samovolně oddělit od kabiny. I zde Ford doporučuje návštěvu autorizovaného servisu spojenou s výměnou či znovuposazením čelního skla.

U příbuzné Kugy se podobných komplikací nemusíme obávat

Ford Escape je v podstatě americkou verzí Kugy a tyto dva vozy jsou si na první pohled velice podobné. Problémy modelu Escape se však Kugy netýkají. Jak bylo řečeno, ony se vlastně ani netýkají všech vozů Escape ale pouze těch, které byly vyrobeny v Louisville. Pokud jste si tedy právě koupili novou Kugu, není důvod se čehokoliv bát.

Jedná se o velké problémy? Jak je to s kvalitou vozů značky Ford?

Bohužel každá svolávací akce na zainteresovanou automobilku nevrhá nejlepší světlo. Výše popsané problémy jsou však pouze hypotetické, týkají se relativně malého počtu vozidel a usuzovat z nich na zhoršující se kvalitu produktů by bylo nesmyslné. Ve srovnání s mnohem rozsáhlejšími svolávacími akcemi jiných automobilek (kde šlo často o rychlé řešení akutního problému) je tato svolávačka jen malou kapkou v moři.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016