Vše ze světa Fordu
Počítejte s Fordem

Ford Ka – neobyčejné vozítko nejen do města

 

Někdo se na Ford Ka sice může dívat s předsudky, pro někoho je to však kultovka, která se jen tak nevidí. Ostatně “Káčko” se ne pro nic za nic nestalo během pár let živoucí legendou. Jeho osobitý a moderní design totiž zaujme každého, kdo má slabost pro malá auta.

Tohle auto si nespletete

O Fordu občas zlí jazykové tvrdí, že je jeho design mainstreamový a neosobitý, Ford Ka však tento mýtus plnou silou rozbíjí. Dynamický a expresivní design ve formě dozadu protažených předních světlometů spojených s originální maskou chladiče, výrazných lemů blatníků, širokých boků a silně klenutých linií celého vozu dělá z Fordu Ka nepřehlédnutelné rajcovní autíčko s pořádnou dávkou X-faktoru. Ostatně není se čemu divit, nové Ka je ztělesněním známého Ford kinetic designu.

Výborné jízdní vlastnosti

Tak jako pro všechny vozy Ford jsou i pro “Káčko” typické skvělé jízdní vlastnosti. Ka je radost řídit, protože má dobrodružnou povahu a je plný elánu. Snadno se s ním manévruje, díky dobrému výhledu všemi směry je parkování ve stísněných prostorách jednoduchost sama.

Že malé auto nemůže být bezpečné? Omyl!

Nebojte se, ve Fordu Ka jste v bezpečí. I přes své malé rozměry poskytuje Káčko velice solidní pasivní i aktivní bezpečnost. Vůz disponuje paletou bezpečnostních technologií, které představují záruku jisté a bezpečné ovladatelnosti za všech okolností. Má zcela nový podvozek a jeho brzdy jsou standardně opatřeny protiblokovacím systémem s elektronickým rozdělovačem brzdné síly.

Výjimečné jízdní vlastnosti Fordu Ka lze podpořit ještě elektronickým stabilizačním programem (ESP), který zabraňuje smyku na kluzké silnici. Pokud vám dělají problémy rozjezdy do kopce, nezoufejte. V rámci ESP totiž dostanete i asistenta, který vozidlo při rozjezdu podrží. Ruční brzdu tedy vůbec nebudete potřebovat. Pokud jde o pasivní bezpečnost, věděli jste, že i do tak malého vozu, jakým je Ka, je možné objednat střešní airbagy?

Benzínový i dieselový motor

Od motoru 1.2 Duratec s výkonem 51 kW člověk sice nemůže čekat zázraky, nicméně v městském provozu je Káčko živé a rychlé a díky nízké hmotnosti akceleruje s úžasnou lehkostí. A ani za to moc nechce – postačí mu necelých 5 litrů benzínu na 100 kilometrů.

Pro milovníky dieselových agregátů si Ford přichystal motor 1.3 Duratorg s výkonem 55 kW. S malým Ka si pohraje jako s hračkou a spálí při tom pouze 4,1 litrů nafty na 100 kilometrů.

14 odstínů laku

To, že je Ford Ka skutečně stylový vůz, podtrhuje fakt, že je u něj možné vybírat ze 14 metalických, nemetalických i perleťových barev. Pokud jde o interiér, i ten je možné si personalizovat. V nabídce je totiž 6 rozdílných verzí.


Diskuze

  • Katka

    Parádne autíčko.

  • Lupo

    Fiat


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016