fusionsunglasses_570
Počítejte s Fordem

Fordovský smysl pro detail v praxi

 
fusionsunglasses_570

Sluneční brýle patří mezi nejčastější doplňky, které v autě vozíme. Toho jsou si vývojáři automobilky Ford samozřejmě dobře vědomi a nic nenechávají náhodě. Výsledkem je, že 95 % všech dioptrických i slunečních brýlí – od levných vietnamských až po ty exkluzivní od renomovaných značek – se bez problémů vejdou do nadhlavové přihrádky nového Fordu Fusion.

Důmyslná nadhlavová přihrádka na brýle

Vývojáři z Fordu provedli za pomoci laseru analýzu stovky slunečních brýlí s ohledem nejen na jejich velikost a tvar ale také tendenci k pohybu či převrácení v nadhlavové přihrádce. V novém Fordu Fusion je tak zcela zbytečné mít fixovací podložku na brýle na palubní desce. Jednoduše a pohodlně si je můžete odložit v malém kontejneru nad svou hlavou, a to aniž byste museli zastavit či riskantně manipulovat s brýlemi za jízdy.

Trendy se mění. Touha Fordu nebýt pozadu je stále stejná

Hlavním důvodem pro začlenění “brýlové problematiky” do vývoje je podle šéfa této vývojové divize změna trendu, co se týče slunečních brýlí. Až donedávna frčely spíše lehké brýle s tenkou obrubou a ty nebyl problém uložit téměř kdekoliv. V současnosti však máme tendenci kupovat spíše brýle, které jsou výraznější, mají plastovou obrubu a jsou tedy i větší. Pokud tedy neholdujete typu brýlí, které za svých bouřlivých let nosil Elton John, je velice pravděpodobné, že se do vašeho Fusionu vejdou.

Je tato vychytávka plánovaná i pro evropský trh?

Vzhledem k tomu, o jak jednoduchou a levnou záležitost u nadhlavové přihrádky na sluneční brýle jde, budou se jistě možnosti bezpečně a pohodlně odložit své brýle těšit i evropští zákazníci Fordu. Ne však dříve než příští rok, to se totiž začne v USA prodávat zbrusu nový takto vybavený Ford Fusion.


Diskuze

  • Fmmb

    Nebyly by spíš lepší fotky amerického FUSIONu, než tady té plechovky?


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016