2012 Acropolis Rally
Počítejte s Fordem

Martin Prokop opět exceluje: v řeckém slunci si dojel pro páté místo

 
2012 Acropolis Rally

Ať jde o nevyzpytatelné kamenité pouště v Argentině či rozpálený štěrk v Řecku, Martin Prokop dokázal, že ho jen tak něco nerozhodí a že za volantem své Fiesty WRC umí. Páté místo je toho důkazem.

Prokop neztrácí formu

Se svou Fiestou se Martinu Prokopovi podařilo skvěle dojet i v Řecku, čímž navázal na šňůru vynikajících výsledků z předchozích čtyř závodů MS. Jak Prokop tak jeho navigátor Zdeněk Hrůza mají důvod k radosti. V celkovém hodnocení seriálu jsou sedmí a, pokud jim bude štěstí přát a udrží si formu, mohli by se brzy posunout výše.

I přes zlepšující se výkony Prokop přiznává mezery

Již po doslova luxusním umístění na Argentinské rallye český pilot uvedl, že jeho řidičské dovednosti za volantem Fiesty zdaleka nejsou perfektní a má stále co vylepšovat. Podobnou rétoriku volil i v rozhovoru po Rallye Acropolis: “Mám samozřejmě z dosavadního průběhu sezony radost, konzistentně bodujeme a to na pozicích, o kterých se nám pro letošek ani nesnilo. Jsem si ale stále vědom nemalých rezerv. S autem pořád za každé situace neumím ideálně jet a neustále se učím, i když to po mých několika letech v MS zní možná zvláštně. V Argentině jsem se zlepšil a dost zrychlil v dlouhých zatáčkách, ale zde v Řecku mají tratě zase trochu jiný, utažený charakter a hned jsem cítil, že tohle s Fiestou WRC ještě pořádně neovládám. Té práce je přede mnou a celým týmem ještě hodně.”

Martin Prokop vyznává racionální jízdu

Cílem českého pilota není jezdit na úplné hranici možností ve stylu pokus-omyl. Mnohem raději šetří vůz a jezdí, pokud možno, bez nehody. Nedělá to ani tak proto, že vyznává bezpečnou jízdu i v rámci rallye, ale z ryze racionálních důvodů. Z dlouhodobého hlediska je totiž lepší dojet s pár body než rozbít auto a nemít nic: “Nechci se nechat inspirovat písní mého oblíbence Karla Gotta „Dám dělovou ránu“ a epické bitvy, po kterých občas se Zdendou přineseme do servisu kousky Fiesty v igelitce,” dodává s úsměvem nadějný český pilot.

Co Prokopa čeká nyní?

Kromě testovacího závodu v Estonsku čeká Martina Prokopa závod v rámci seriálu MS až za dva měsíce, a to ve Finsku. Co myslíte, prodlouží i u polárního kruhu svou spanilou jízdu?


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016