Unikátní_dveYe_nového_Fordu_B-MAX_jsou_-uskute
Počítejte s Fordem

Revoluční Ford B-Max aneb absence středového sloupku není na úkor bezpečnosti

 
Unikátní_dveYe_nového_Fordu_B-MAX_jsou_-uskute

Model B-Max patří mezi ty vozy, které se pyšní inovacemi jak z hlediska designu tak techniky. Důkazem toho je mimo jiné i neobvyklá konstrukce bočních dveří. Ty totiž úplně postrádají boční sloupek, jeden ze základních stavebních pilířů pasivní bezpečnosti. Pokud se však bojíte, že by případný boční náraz měl fatální následky, bojíte se zbytečně. I bez bočního sloupku totiž B-Max v testech bezpečnosti exceluje.

Při bočním nárazu v rychlosti 50 km/h by posádka dost možná vyvázla zcela bez újmy

Při bezpečnostním testování se ukázalo, že takovýto náraz pouze promáčkne plech (nezlomí jej) bez toho, aby došlo k poškození výztuh ve dveřích. Jinými slovy: i při rychlosti 50 km/h a bočním nárazu, který je zpravidla destruktivnější než ten čelní, by se jednalo v podstatě o “ťukanec.” Případným lehčím zraněním způsobených nárazem o sklo či polstrování dveří dále zabraňují tzv. záclonové airbagy.

Více než polovina konstrukce vozidla je tvořena špičkovou vysokopevnostní ocelí

Výztuhy z prvotřídní oceli s příměsí bóru zajišťují velice dobrou absorbci kinetické energie. Speciální bezpečnostní čepy v kombinaci s tuhými dveřními závěsy zajišťují, že se boční dveře ani při velice silném nárazu neotevřou, neodpadnou či nezraní cestující v kabině.
Moderní a inovativní je i uchycení bezpečnostních pásů. Ty jsou totiž fixovány přímo na přední sedadla, jejichž konstrukci tvoří taktéž vysoce kvalitní ocel. Když k tomu všemu přidáme 7 airbagů, můžeme říci, že B-Max, i při své neobvyklé konstrukci karoserie, patří nejen z hlediska bezpečnosti mezi špičku.

Ford B-MAX vyní můžete získat zdarma

Prodej Fordu B-Max byl v České republice oficiálně zahájen 15. května 2012. Objednáte-li si jej do 31. srpna 2012, máte velice vysokou šanci získat tento unikátní vůz zdarma. Více informací o této jedinčené soutěži vám přinášíme v článku Oficiální prodej nového Ford B-MAX byl zahájen. V unikátní soutěži můžete do konce srpna získat nový B-MAX zdarma!


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016