ford-ecosport-02
Počítejte s Fordem

Konec Fordu Fusion? Nevadí, přichází EcoSport

 
ford-ecosport-02

Malá Kuga s velkou tlamou – tak by se dal okomentovat design zbrusu nového Fordu EcoSport představeného v Pekingu. Toto malé SUV by se mělo stát páteří globální platformy Ford, mělo by se vyrábět hned v několika továrnách po celém světě a k dostání bude ve více než 100 zemích.

EcoSport – takový malý světoběžník

Nový model Fordu reprezentuje strategii globálních vozů opravdu prvotřídně. Jeho koncept byl poprvé představen v indickém Dillí, ostrá verze v Pekingu a původem modelu jako takového je jedna z brazilských továren. No a aby toho nebylo málo, vyrábět se bude, kromě tří výše uvedených zemí, i v Thajsku.

Končí Ford Fusion

Ačkoliv se stal Fusion oblíbeným vozítkem řady lidí, v rámci vývoje Fordu půjde asi o slepou linii. O jeho nástupci se zatím totiž neuvažuje. Na druhou stranu Ford je na informace týkající se uvedení EcoSportu na evropský trh skoupý. Jasno není ani v motorech, které budou k dispozici. Určitě se bude jednat o tříválec EcoBoost z Focusu o výkonu 88 kW a zcela jistě o minimálně dvě dieselové varianty, bližší informace však nejsou známy. Pro asijský trh se údajně vyvíjí nový atmosférický čtyřválec o objemu 1,5 l, teoreticky se pod kapotou mohou objevit i silnější varianty používané ve Ford Kuga.

Srovnatelné vozy

O přízeň (nejen) evropských řidičů se bude EcoSport prát s celou řadou konkurentů. Jen pro ilustraci zmiňme Suzuki SX4, Nissan Qashqai, Fiat Sedici či o něco větší Škoda Yeti. Co myslíte, jak obstojí?


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016