Vše ze světa Fordu
Počítejte s Fordem

Láká vás jízda s nastavitelným omezovačem rychlosti? S novým Fordem Focus máte šanci si ji vyzkoušet

 

Řada z nás hlavně v městském provozu ocení omezovač rychlosti na 50km/h. Neděláme to jen kvůli bezpečnosti ale také předpisům. Pokuty nejsou malé, bodový systém je již delší dobu zaveden, a proto je zbytečné nechat se nachytat. Nový nastavitelný omezovač rychlosti (Speed Limiter System) od Fordu umožňuje řidiči zvolit si rychlostní limit, na jehož překročení chce být upozorněn. Smyslem systému je pomoci řidiči dodržovat rychlostní omezení a usnadnit mu tak řízení vozu.

Jak systém funguje?

Systém funguje na principu regulace plynového pedálu a nevyužívá brzdy, takže v případě neúmyslného překročení rychlosti (například při sjíždění prudkého klesání) upozorní řidiče zvukovým i obrazovým signálem. Řidič také může kdykoli záměrně překročit nastavený limit úplným sešlápnutím plynového pedálu.

Intuitivní a rychlá obsluha

Omezovač rychlosti lze velice jednoduše aktivovat tlačítky na levé straně volantu. Omezovač rychlosti přepíná mezi aktivním a pohotovostním režimem a zvyšuje/snižuje rychlost omezení v krocích po 5 km/h (počáteční hodnotou je rychlost jízdy v okamžiku aktivace systému).


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016