C-MAX_v_5místném_provedení
Počítejte s Fordem

Vozy Ford mají ekologické srdce – motory EcoBoost

 
C-MAX_v_5místném_provedení

Se stále rostoucími cenami ropy rostou i náklady na provoz automobilů. To si Ford dobře uvědomuje, a proto jeho technici neustále pracují na modernějších a úspornějších motorech pro své vozy. Příkladem toho jsou technologicky vyspělé hnací jednotky řady EcoBoost.

Jednotky EcoBoost sníží spotřebu i emise až o 20%

Nová rodina technicky vyspělých zážehových agregátů EcoBoost dosahuje až 20% snížení spotřeby paliva a emisí CO2 v porovnání s konvenčními agregáty o podobném výkonu. Tyto motory představují lákavou alternativu k dieselovým či hybridním agregátům, neboť nabízejí podobnou hospodárnost a nízké provozní náklady. Paleta je tvořena jednotkami 1,6 l pro nový Ford C-MAX a 2,0 l pro větší modely značky Ford.

Malý motor, velký výkon – to je EcoBoost

Pro motory EcoBoost je typická optimalizovaná účinnost spalovacího procesu, díky které dochází ke snížení spotřeby paliva a emisí CO2 až o 20 %. Řidiče navíc čeká intenzivnější potěšení z jízdy díky silnému točivému momentu v nízkých otáčkách a pohotové odezvě v celém rozsahu otáček. Výkonnostními parametry se tedy EcoBoost řadí mezi velké motory. Rozměry, hmotností a spotřebou však jde o malé hnací agregáty. Třešničkou na dortu je pak i nižší povinné ručení.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016