2012 Rally Portugal
Počítejte s Fordem

Portugalská rallye skončila úspěchem Martina Prokopa na Fordu Fiesta WRC

 
2012 Rally Portugal

Původně šesté, posléze z důvodu diskvalifikace vedoucího Hirvonena páté místo si na letošní Rallye Portugalsko vyjel Martin Prokop s vozem Ford Fiesta WRC. Český závodník se blýskl zejména v páté zkrácené etapě, kde zajel druhý nejlepší čas, a to i přes poměrně nešťastnou volbu pneumatik.

“Jsem šťastný,” říká Martin Prokop

“Je to moc dobrý výsledek…Byl to hodně těžký víkend; volba pneumatik, technika. Bavilo nás to na maximum… Jsem strašně šťastný.” Ve skutečnosti nechybělo moc a Prokop by se posunul ještě o jednu příčku výše. Katařan Attíja totiž dostal v předposlední RZ defekt. Bohužel se mu nakonec podařilo se před českého závodníka dostat. I z pátého místa byl ale Martin Prokop evidentně nadšený.

Vítěz Hirvonen diskvalifikován

Nadšený očividně nebyl jednatřicetiletý Hirvonen na Citroenu. Ten přišel o své patnácté vítězství v MS a první v barvách Citroënu kvůli neregulérnosti spojky. Z vítězství se nakonec radoval norský pilot Mads Östberg s Fordem. Hirvonenovi navíc uniklo i vedení v seriálu MS. To udržel jeho týmový kolega Sébastien Loeb. “Byla to jedna z mých nejhorších rallye,” přiznává Hirvonen, “ještě nikdy jsem při rallye nejel tak pomalu jako tady.”

V Portugalsku zářily Fiesty

Portugalská rallye skončila trojnásobným triumfem Fordu Fiesta. Östberg byl první, na skvělém druhém místě skončil Rus Jevgenij Novikov a ve svých 21 letech se stal vůbec nejmladším jezdcem v historii MS, který se umístil na medailových pozicích. Martin Prokop skončil pátý. Dařilo se i továrním pilotům Fordu – Jari-Matti Latvala a Petter Solberg však nakonec oba bourali. Do soutěže se ale dokázali vrátit a Soldbergovi se dokonce povedlo vybojovat díky osmi dílčím vítězstvím skvělou čtvrtou pozici. Latvala pak vybojoval čtrnácté místo.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016