Ford-Tourneo-Custom
Počítejte s Fordem

Nový Ford Tourneo Custom se začne prodávat ještě letos!

 
Ford-Tourneo-Custom
 • Ford oznámil, že letos uvede na světové trhy nový model Tourneo Custom
 • Tourneo Custom je prvním krokem na cestě ke kompletní generační obměně užitkových vozů Ford, která má být dokončena v roce 2014
 • V sériové podobě se stylový vůz představí světu na dubnovém autosalonu užitkových vozů v britském Birminghamu
 • Tourneo Custom bude nabízen v osmi i devítimístné verzi, s krátkým nebo dlouhým rozvorem náprav
 • Jízdní vlastnosti srovnatelné s osobními vozy, na řidiče orientovaná palubní deska a zcela nový interiér mají za cíl oslovit nový typ zákazníků, kteří chtějí využívat jeden všestranný automobil pro obchodní přepravu osob, aktivní životní styl i osobní potřebu

/Praha, 23. března 2012/ – Společnost Ford Motor Company oznámila, že ještě v letošním roce začne v Evropě i na dalších světových trzích prodávat dynamický nový model Tourneo Custom.

Stylový vícemístný automobil, který si získal přízeň publika jako koncepční studie na nedávném autosalonu v Ženevě, je prvním krokem na cestě ke kompletní generační obměně užitkových vozů Ford. Ta má být dokončena v roce 2014. Tourneo Custom v sériové podobě bude představen v dubnu na autosalonu užitkových vozů v britském Birminghamu.

„Výrazný nový Tourneo Custom signalizuje začátek revoluce v řadě užitkových vozů Ford,“ řekl Stephen Odell, předseda představenstva a generální ředitel Ford of Europe. „Zvenku i uvnitř vypadá fantasticky a nabízí mimořádnou každodenní všestrannost, stejně jako výborné jízdní vlastnosti.“

Nová úroveň stylu a funkčnosti

Ford Tourneo Custom s výrazným novým vzhledem, interiérem připomínajícím osobní vozy, inteligentními technologiemi a vynikající spotřebou přináší do segmentu užitkových vozů pro přepravu osob zcela novou úroveň stylu a funkčnosti.

Jeho kultivovaný, aerodynamicky působící vzhled ztělesňuje tytéž dynamické principy jako kinetický design osobních modelů značky Ford – vytváří silný dojem pohybu, i když vůz nehybně stojí. Typickými prvky tohoto směru jsou velká lichoběžníková maska, robustní linie boků a rozšířené lemy blatníků.

Tourneo Custom bude nabízen v osmimístné nebo devítimístné konfiguraci. Zákazníci si budou moci vybírat také ze dvou délek rozvoru náprav (4,97 nebo 5,34 m), přičemž obě poskytují dostatek prostoru pro všechny cestující i jejich zavazadla. Model s prodlouženým rozvorem pak nabízí ještě více úložného prostoru za třetí řadou sedadel.

Díky výšce pod dva metry Tourneo Custom s rezervou splňuje běžná omezení maximální výšky vozidla pro vjezd do podzemních či krytých garáží.

Všestranný interiér ve stylu osobních aut

Interiér Fordu Tourneo Custom přináší do segmentu vícemístných užitkových automobilů pro přepravu osob zcela novou úroveň stylu a vyspělosti. Stylová, prostorově tvarovaná palubní deska obklopuje řidiče a zprostředkovává mu kontakt s technologiemi, jež jsou blízce příbuzné těm v osobních automobilech značky Ford. Výškově i podélně seřiditelný volant významně usnadňuje nalezení optimální pozice řidičům nejrůznějších postav.

Zadní sedadla mají zcela novou konstrukci, která umožňuje jejich přestavení do mnoha různých konfigurací, popřípadě úplné vyjmutí z vozu. Dokonce i třetí řada sedadel poskytne cestujícím velkorysý prostor ve všech směrech.

Inteligentní technika z osobních vozů

Vysokou technickou vyspělost vozu Tourneo Custom dokládá přítomnost následujících systémů:

 • technologie ECOnetic – úsporná technická řešení v čele se systémem stop-start a inteligentním dobíjením
 • systém SYNC s hlasovým ovládáním – umožňuje připojit a následně hlasem ovládat přenosná elektronická zařízení jako mobilní telefony nebo hudební přehrávače
 • tísňové volání – nová funkce, založená na systému SYNC, poslouží k automatickému kontaktování záchranných složek v případě dopravní nehody
 • vyspělý zádržný systém – čelní, boční i stropní airbagy
 • parkovací kamera – integrovaná do vnitřního zpětného zrcátka
 • upozornění na neúmyslné opuštění pruhu a systém sledování bdělosti řidiče – nejmodernější asistenční technologie, které upozorní řidiče, když se nevědomky vychýlí z jízdního pruhu, nebo pokud jeho styl jízdy začne vykazovat známky únavy.

Mimořádně nízká spotřeba paliva

Zdrojem hnací síly je zdokonalená verze vznětového agregátu Ford Duratorq TDCi 2,2 l ve třech stupních nejvyššího výkonu: 74, 92 a 114 kW. Za přispění šestistupňové převodovky a systému stop-start dosahuje Tourneo Custom kombinované spotřeby 6,9 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 na úrovni 182 g/km.

Tourneo Custom stojí na nové globální platformě, zkonstruované s cílem přinést do sektoru užitkových automobilů jízdní vlastnosti odpovídající osobním vozům, dokonalejší komfort odpružení a nižší úroveň hluku. Vedle vynikající funkčnosti a spolehlivosti patří k hlavním přednostem vozu rovněž nízké provozní náklady, k nimž přispívá interval údržby dva roky či 50 000 km.

Nová generace užitkových automobilů Ford

Tourneo Custom bude oficiálně odhalen spolu s dalšími novými užitkovými modely Ford na dubnovém autosalonu užitkových vozidel v britském Birminghamu.

Během roku 2012 Ford představí také větší a těžší varianty nového Transitu. Ty se mají prodávat po celém světě včetně Severní Ameriky a budou k dispozici i ve variantě s pohonem zadních kol.

Nový Tourneo Custom Concept se začne vyrábět v polovině roku 2012 v tureckém Kocaeli; zahájení prodeje v Evropě je plánováno na druhé pololetí letošního roku.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016