fordevosconcept_08_1024
Počítejte s Fordem

Ford Evos koncept – chystá se Mondeo Cupé?

 
fordevosconcept_08_1024

Autosalon ve Frankfurtu letos v září představí tak jako každý rok řadu novinek a konceptů. Jednou z nejžhavějších bude bezpochyby Ford Evos – futuristický koncept kupé střední třídy.

Fastback, který vás dostane

Abychom užili správného termínu, je Evos fastback, tedy vozidlo se slušným vnitřním prostorem i na zadních sedadlech ale přitom s karoserií ve tvaru kupé. Tahle čtyři a půl metru dlouhá šelma se dvěma páry dveří otevíraných vzhůru (podobně jako kultovní MB 300SL z 50. let) nedisponuje žádnými středovými sloupky. Pokud jde o pohon konceptu, o ten se stará klasický benzínový agregát pocházející z Fordu C-Max v kombinaci s elektromotorem.

Mondeo Cupé?

Pokud se Evos dostane do výroby (a s tím Ford počítá), bude se jednat o kupé střední třídy, tudíž na úrovni Mondea. Třídově podobné vozidlo už mají i jiné automobilky (např. Renault ve své Laguně Coupé). Ostatně Evos nebude prvním kupé střední třídy v minulosti vyráběné Ford. Fanoušci značky si určitě vybaví model Cougar – jakési třídvéřové Mondeo poháněné šestiválcem 2.5V6.

Vzhůru se otevírající dveře jen v konceptu

Evos jako takový je futuristický koncept s řadou futuristických prvků. Jedním z nich jsou dveře připomínající svým otevíráním křídla. V sériové verzi však model bude mít klasické dveře s rukojetí, a to kvůli praktičnosti.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016