2012 Rally Mexico
Počítejte s Fordem

Startuje Rally Guanajuato Mexico 2012, tentokrát bez českého zástupce

 
2012 Rally Mexico

Mexiko hostí 3. kolo šampionátu a zároveň první šotolinovou událost roku 2012. Organizátoři mexické rallye představí nové tratě, více závodních kilometrů a monstrózní 55kilometrový test v poslední den závodu. To jsou jen některé ze zajímavých změn v rámci Rally Guanajuato Mexico 2012.

24 rychlostních zkoušek na celkové trase 1174,67 km si nenechají ujít přední závodníci světové rally. Mezi nimi i francouz Loeb se spolujezdcem Danielem Elenem, který zde usiluje o 6. mexické vítězství.

České zastoupení letošní Rallye Mexiko mít nebude. Závodník Martin Prokop od závodu ustoupil. Podle jeho slov nedošlo k dohodě. Závody v zámoří znamenají vysoké náklady na přepravu auta a potřebného materiálu v kontejnerech. Původně plánovaný start na Rallye Mexiko, který měl nahradit Rallye Francie, se tak nekoná. Prokop vyjede až koncem března v Portugalsku.

Rallye Mexiko bez české účasti odstartovalo slavnostním ceremoniálem 8. března a potrvá do 11. března 2012. Kilometrová superspeciálka bude spuštěna přesně ve 20 hodin 9 minut tamního času. Jen několik posledních desítek minut tedy nyní zbývá do startu první rychlostní zkoušky.

Video: Shakedown – 2012 WRC Rally Mexico


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016