Ford-oceneni
Počítejte s Fordem

Ford získal ocenění Global Mobile Award za technologii ve zcela novém modelu B-MAX

 
Ford-oceneni
  • Technologie automatického tísňového volání (Emergency Assistance) společnosti Ford, jež po nehodě přivolá nejbližší záchrannou službu, získala ocenění Global Mobile Award 2012
  • Automatické tísňové volání je součástí hlasově ovládaného komunikačního systému SYNC, který se v Evropě představuje v novém modelu B-MAX
  • Ford byl na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně oceněn za „Nejlepší mobilní inovaci v automobilech, dopravě a službách“

/Praha, 28. února 2012/ – Nová bezpečnostní technologie Ford, která cestujícím bezprostředně po nehodě přivolá nejbližší záchrannou službu, získala prestižní technologické ocenění. Stalo se tak vzápětí poté, co si odbyla evropskou premiéru ve zcela novém modelu B-MAX.

Technologie automatického tísňového volání společnosti Ford kontaktuje ihned po nehodě místní operátory záchranné služby v lokálním jazyce, který zvolí na základě polohy určené systémem GPS. Aktuálně nejvyspělejší technologie tohoto druhu je součástí hlasově ovládaného komunikačního systému SYNC. Ten se představuje v Evropě ve zcela novém modelu B-MAX.

Automatické tísňové volání bylo oceněno v kategorii „Nejlepší mobilní inovace v automobilech, dopravě a službách“ na nedávném vyhlášení cen Global Mobile Awards 2012 v Barceloně. Úspěch korunuje historicky významnou účast společnosti Ford na veletrhu Mobile World Congress. Jednak se na něm světu představil nový Ford B-MAX (bylo to poprvé, kdy měl na této akci světovou premiéru automobil) a jednak Bill Ford, výkonný předseda představenstva Ford Motor Company, jako první z nejvlivnějších manažerů v automobilovém průmyslu přednesl na konferenci spojené s veletrhem zásadní projev.

„Ford velmi těší, že celosvětově uznávaní odborníci na komunikační technologie ocenili přínos systému SYNC s technologií automatického tísňového volání pro záchranu lidských životů,“ řekl Stephen Odell, předseda představenstva a generální ředitel Ford of Europe. „Automatické tísňové volání plně využívá mobilních komunikačních technologií a majitelům vozů Ford poskytuje výjimečně cennou službu, která je k dispozici zdarma po celou dobu životnosti vozidla.“

Vystřelení airbagu nebo bezpečnostní odpojení přívodu paliva způsobí, že komunikační systém vozu přivolá pomoc. Prostřednictvím mobilního telefonu jednoho z cestujících, připojeného přes rozhraní Bluetooth, vyšle SYNC předem nahranou zprávu nejbližšímu operátorovi záchranné služby.

Systém zároveň určí souřadnice místa nehody s pomocí jednotky GPS instalované ve vozidle, mapových podkladů a informací získaných ze sítě mobilních telefonů. Ušetří přitom cenné sekundy tím, že kontaktuje přímo záchrannou službu a obejde se bez zprostředkovatelské ústředny.

Během vývoje automatického tísňového volání společnost Ford spolupracovala s Asociací evropského čísla tísňového volání (European Emergency Number Association, EENA), která významně přispěla k její konečné podobě. Cílem organizace EENA je trvale zajistit bezodkladnou odezvu na vytočení čísla tísňového volání 112 po celé Evropě.

„Potěšilo nás, že Ford využil při vývoji technologie automatického tísňového volání zkušeností organizace EENA a evropských středisek tísňového volání,“ uvedl Gary Machado, výkonný ředitel EENA. „Jsme přesvědčeni, že řešení umožňující propojení vozidel s centry tísňového volání přispěje k záchraně lidských životů v Evropě.“

Zákazníci budou mít technologii automatického tísňového volání k dispozici zdarma jako součást systému SYNC, pokud jím bude vybaven jejich vůz. Zákazník si přitom může snadno instalovat nejnovější verzi systému.

Automatické tísňové volání je pouze jedna z částí systému SYNC, který se již nachází ve více než čtyřech milionech vozů ve Spojených státech a v Evropě se poprvé objevuje v modelu B-MAX.

SYNC umí rovněž nahlas přečíst příchozí zprávy SMS z kompatibilního mobilního telefonu. Lze jej používat v kombinaci s mnoha digitálními hudebními přehrávači včetně iPodu a paměťových zařízení USB. Systém automaticky aktualizuje položky v seznamu telefonních kontaktů, hudební soubory jsou rozčleněny podle žánru, interpreta, názvu alba či skladby a dají se vybírat prostřednictvím jednoduchých hlasových příkazů. Vstup USB navíc umožňuje snadnou aktualizaci softwaru.

Ford B-MAX v sériové podobě se v březnu představí na ženevském autosalonu a k prvním zákazníkům v ČR zamíří ještě letos na podzim.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016