Ford B MAX
Počítejte s Fordem

Nový Ford B-MAX – vůz s nejmenší spotřebou ve své třídě

 
Ford B MAX

Nový Ford B-MAX se v řadě kompaktních MAV (multi-activity vehicle) představil s nejnižší spotřebou paliva, a to jak se zážehovým, tak i vznětovým motorem. Zároveň produkuje nejnižší emise CO2 ve svém segmentu. Ford B-MAX se představí v březnu 2012 na mezinárodním autosalónu v Ženevě jako nepřímý nástupce (spolu s novým Ford EcoSport) oblíbeného Ford Fusion. V českých showroomech jej uvidíme ještě letos a na českých silnicích se B-MAX objeví už na podzim tohoto roku.

Ford B-MAX – Nejnižší spotřeba a emise CO2 v segmentu kompaktních MAV

Nový zážehový motor Ford EcoBoost 1,0 l (88 kW/120 k) je v porovnání s konkurenčními vozy ve stejné třídě o 15 % úspornější. Moderní vznětový agregát TDCi 1,6 l (70 kW/95 k) je na tom velice podobně, co se hospodárnosti i emisí CO2 týká. V porovnání s konkurencí zákazník ušetří v přepočtu až 8500 Kč ročně (za předpokladu průměrného ročního nájezdu 15 000 km, oficiální kombinované spotřeby a ceny benzínu 39 Kč/l).

Především přeplňovaný tříválec 1,0 EcoBoost o výkonu 88 kW a turbodiesel 1,6 TDCi o výkonu 70 kW se mohou pochlubit nízkou spotřebou paliva. V prvním případě je kombinovaná spotřeba benzínu zážehového agregátu 4,9 l/100 km a 114 g CO2 na 1 km jízdy; v případě turbodieslu je udávaná spotřeba paliva 4,0 l/100 km a 104 g CO2/km. Ford- B-Max s těmito motory tak mají menší udávanou kombinovanou spotřebu než vozy jejich konkurence.

Moderní technologie Ford vás naučí jezdit hospodárně

Ford využívá svého špičkového know-how a za pomoci moderních technologií maximálně eliminuje spotřebu paliva. Technologie Auto-Start-Stop například automaticky vypíná motor při volnoběhu, když vůz stojí, informační systém Ford Eco Mode aktivně učí řidiče hospodárnější jízdě, indikátor včasného řazení upozorňuje řidiče na nejvhodnější okamžik přeřazení na vyšší či nižší rychlostní stupeň a rekuperační dobíjení zajistí dobití akumulátoru za jízdy jen tehdy, když je to nejúčinnější. Díky těmto a podobným detailům Ford zajišťuje snižování spotřeby paliva i produkce emisí CO2.

Ford B-MAX s největším zavazadlovým prostorem a inovativní dveřní konstrukcí

Ford B-MAX přichází ještě s jednou praktickou novinkou, kterou je nový způsob řešení konstrukce dveří. B-sloupky jsou v B-MAXu integrovány přímo do konstrukce dveří, díky čemuž vzniká nadstandardně prostorný vstup do automobilu pro cestující a usnadněno je i nakládání do zavazadlového prostoru. B-MAX tak dosáhl také největšího zavazadlového prostoru ve své třídě s velkou flexibilitou interiéru. Ford B-MAX vyniká také precizním zpracováním a špičkovou kvalitou materiálů použitých v interiéru, což je v kategorii kompaktních a cenově dostupných vozů nadstandardní záležitostí.

Obrazová galerie nového Fordu B-MAX


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016