ford-tourneo-custom-concept-02
Počítejte s Fordem

Nový Ford Transit se představuje v konceptu Ford Tourneo Custom

 
ford-tourneo-custom-concept-02

Koncept Ford Tourneo Custom posouvá design užitkových modelů Ford Transit směrem k luxusu, atraktivitě a špičkové funkčnosti. Ford Tourneo Custom Concept je dynamický a svěží moderní model, který souzní s kinetickým designem současných osobních automobilů Ford a představuje tak zcela novou řadu vozů Ford Transit určených pro přepravu osob pro Evropský a světový trh s výjimkou Severní Ameriky.

Atraktivní design exteriéru a posun interiéru k většímu komfortu

Osmimístný koncept představuje luxusnější design interiéru jak v kokpitu řidiče, tak v nastavitelném prostoru zadních sedadel, který snadno přizpůsobíte potřebám svého podnikání nebo volného času.

Pro nový Ford Tourneo Custom je typická lichoběžníková maska, robustní linie boků, rozšířené lemy blatníků a linie bočního prosklení se zlomem v zadní části. Vůz nese řadu stylových detailů jako chromované lemování masky chladiče, atraktivní LED světlomety nebo dynamicky stylizovaná osmnáctipalcová kola z lehkých slitin.

Interiér Tourneo Custom Concept ukazuje na vyspělou úroveň stylu, která odpovídá současným moderním osobním automobilům. Prostor pro cestující je řešen ve velkorysém stylu, přičemž ani zavazadlový prostor nikterak nestrádá. Nová konstrukce zadních sedadel umožňuje jejich přenastavení do široké škály různých konfigurací nebo jejich úplné vyjmutí.

Ford Tourneo Custom Concept je evidentně reakcí na přání zákazníků, ať už se jedná o vyšší úroveň techniky, dynamiky, jízdních vlastností či jízdního komfortu.

Moderní technologie zaručující bezpečnost, ekologický provoz a pohodlí při jízdě

Samozřejmostí nových vozů Ford, jsou zakomponované vyspělé technologie – Ford Tourneo Custom Conceptu nechybí asistenční systémy, sada technologií ECOnetic pro minimalizaci spotřeby paliva, systém SYNC s hlasovým ovládáním a samočinně aktivovaným voláním tísňové linky, varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu nebo systém pro sledování bdělosti řidiče a další.

Slibný koncept pro nové užitkové vozy Ford

Nový design užitkových vozů Ford se oficiálně představí na autosalonu v Ženevě v první polovině března 2012. V průběhu roku 2012 bude průběžně představena celá řada nové generace užitkových automobilů Ford, včetně větších a těžších Transitů, které mají být k dispozici i ve variantě s pohonem zadních kol.

Koncepční studie Ford Tourneo Custom je tak slibným začátkem zcela nové řady užitkových Transitů, které Ford představí v průběhu roku 2012. Můžeme se těšit na stylové, funkční a maximálně prostorné osobní dodávky, jejichž kvalitu a inovativní sportovní, aerodynamický design s čistými futuristickými liniemi ocení firemní i soukromí zákazníci.


Diskuze

  • Leo

    Zoufalství automobilek teť i Forda je takové, že se chtějí ztratit v šílenství korejských tvarů a své nejnovější modely postavit do řady vozů kde historie nemá hluboké kořeny, někdy i trochu má ve výrobě mikrovlných trub. Po 4 Trasitech si něco takového faákt nekoupim.


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016