Nový_Ford_B-MAX-_nejúsporn-jaí_auto_segmentu!
Počítejte s Fordem

Nový Ford B-MAX: nejúspornější auto segmentu!

 
Nový_Ford_B-MAX-_nejúsporn-jaí_auto_segmentu!
  • Nový Ford B-MAX přináší do segmentu kompaktních MAV nejnižší spotřebu paliva a emise CO2 jak se zážehovým, tak i vznětovým motorem
  • Nový zážehový agregát Ford EcoBoost 1,0 l (88 kW/120 k) je o 15 procent hospodárnější než motory jeho konkurentů; vznětový motor TDCi 1,6 l (70 kW/95 k) své soupeře také poráží v oblasti hospodárnosti a emisí CO2
  • Technologie Ford zaměřené na snižování emisí mohou zákazníkům pomoci snížit náklady ročně až o 340* eur (cca 8 500 Kč) v porovnání s konkurencí

/Praha, 16. února 2012/ – Zcela nový Ford B-MAX přicházející letos na trh nastavuje díky nejmodernějším zážehovým a vznětovým motorům Ford nová měřítka v segmentu kompaktních MAV (multi-activity vehicle), pokud jde o spotřebu paliva a emise CO2.

Nový B-MAX poháněný agregátem TDCi 1,6 l se chlubí emisemi CO2 pouze ve výši 104 g/km a spotřebou paliva 4,0 l/100 km. Konkurenční modely MAV na trhu přitom produkují emise CO2 v rozmezí od 109 do 119 g/km a spotřebu 4,1 až 4,6 l/100 km.

B-MAX se zážehovým agregátem EcoBoost 1,0 l (88 kW/120 k) vykáže emise CO2 114 g/km a spotřebu 4,9 l/100 km. Zákazníci tak mohou ročně uspořit přibližně 340* eur (8 500 Kč) v porovnání s konkurenčními modely, jejichž emise CO2 se pohybují v rozmezí 134 až 149 g/km a spotřeba paliva od 5,7 l do 6,4 l/100 km.

„Dali jsme si za cíl změnit modelem B-MAX a pomocí moderních technologií i špičkového know-how segment kompaktních vozů MAV. To zahrnuje i nejlepší možnou spotřebu paliva,“ tvrdí Barb Samardzichová, viceprezidentka pro vývoj produktů ve Ford of Europe.

B-MAX se chlubí řadou technologií, jež snižují spotřebu paliva a emise CO2. Patří k nim Auto-Start-Stop automaticky vypínající motor při volnoběhu, jakmile vůz stojí; informační systém Ford Eco Mode, který řidiči pomáhá uvyknout hospodárnějšímu stylu jízdy; indikátor včasného řazení upozorňující na nejvhodnější okamžik změny rychlostního stupně a systém rekuperačního dobíjení, který doplňuje energii akumulátoru při jízdě ve chvílích, kdy je to nejúčinnější.

Zavedení Fordu B-MAX do sériové výroby vyžadovalo nový přístup k řešení konstrukce dveří. Výsledkem integrace B-sloupků do dveří je velkoryse široký vstupní otvor do kabiny jak pro cestující, tak pro nakládání zavazadel. B-MAX nabízí rovněž největší zavazadlový prostor ve své třídě, flexibilní interiér a kromě toho vyniká špičkovým zpracováním materiálů a jejich vysokou kvalitou, což není v kategorii kompaktních cenově dostupných vozů běžné.

Zcela nový B-MAX se představí v březnu na mezinárodním autosalonu v Ženevě a do prodeje v Evropě se dostane ještě v letošním roce. Na českých silnicích se objeví na podzim letošního roku.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016