th1
Počítejte s Fordem

Téměř stovka nadšenců a více než čtyři desítky nablýskaných Fordů Thunderbird si dali dostaveníčko v americkém stát Indianě. Podívaná to byla neskutečná

 
th1

Doslova svatostánku se mohli před pár týdny účastnit milovníci amerických veteránů. Srazu majitelů a nadšenců (nejen) do Fordu Thunderbird, jednoho z legendárních modelů značky, který se odehrál ve měste Ford Wayne ve státě Indiana, se zúčastnilo 97 členů Mezinárodního klubu fanoušků Fordu Thunderbird. A k vidění byly i více než čtyři desítky přenádherných plechových krasavců.

Sraz a spanilá jízda

Sraz proběhl 31.8. – 3.9. tohoto roku ve Fort Wayne, druhém největším městě státu Indiana. Následovala spanilá jízda za doprovodu policistů do města Auburn vzdáleného asi 25 kilometrů na sever, kde se nachází Auburn Cord Duesenberg Automobile Museum a kde v tu dobu probíhal Auburn Cord Duesenberg Festival. A jak bývá u podobných akcí běžné, ani zde nechyběl bleší trh a notná dávka příležitostí k navazování zajímavých kontaktů a přátelství. Proběhly semináře a diskuse nad tématy možnými i nemožnými. Akce měla do určité míry i charitativní podtext. V tombole se dražil Ford Thunderbird Landau z roku 1965 s tím, že 100 % utržených peněz mělo jít na výzkum související s léčbou rakoviny vaječníků.

Auburn, Cord a Duesenberg – dávno zapomenuté americké značky automobilů

Pokud vám označení festivalu, jehož datum konání se ne náhodou krylo se srazem “thunderbirdistů”, přijde jako změť náhodně zvolených slov, nejste sami. Pravdou však je, že označuje místo, kde jsou k vidění asi tři stovky historických vozů neméně historických amerických automobilek Auburn, Cord a Duesenberg. Jen pro zajímavost: Auburn vyráběl auta mezi lety 1900 a 1937. Duesenberg byl aktivní mezi roky 1913 a 1937. Doslova jepičí život pak měla automobilka Cord, která existovala pouhopouhých 8 let (1929-1937).

Další sraz Mezinárodního klubu fanoušků Fordu Thunderbird proběhne 1.-3. června 2018 v Carlisle ve státě Pennsylvania.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016