ford-rozdeli-30-000-eur-mezi-vyvojare-aplikaci-pro-system-sync
Počítejte s Fordem

Modrý ovál rozdělí 30 000 eur mezi vývojáře zajímavých aplikací pro zábavní a komunikační systém SYNC

 
ford-rozdeli-30-000-eur-mezi-vyvojare-aplikaci-pro-system-sync

Každodenní dojíždění autem by se mohlo stát zdrojem vedlejšího příjmu nebo pomoci lidem najít si nové přátele. Postarat by se o to mohla inovativní aplikace, jejímž účelem je zaplnit prázdná místa v autě a propojit podobně smýšlející lidi na základě jejich polohy a plánované trasy.

Tří vítězné projekty, 10 000 pro každý tým

Aplikace, za kterou stojí francouzský start-up Zify, patří mezi tři vítězné projekty soutěže Make It Driveable, kterou vyhlásil Ford pro vývojáře aplikací podporujících jeho rozhraní AppLink. Každý z vítězů získá odměnu 10 000 eur (v přepočtu přibližně 255 000 Kč) a možnost další spolupráce s Fordem.

Dále byla oceněna aplikace Acast, která nabízí streaming podcastů přizpůsobených denní trase řidiče, jeho zájmům a denní době. Posledním vítězným projektem byla RouteValet, která umožňuje v rámci jedné aplikace plánovat cestu s využitím několika druhů osobní i veřejné dopravy.

„V chytrých městech zítřka budeme potřebovat chytřejší auta a právě tyto tři vítězné aplikace by mohly v budoucnu zjednodušit a zpříjemnit každodenní dojíždění, popřípadě i umožnit řidičům přivydělat si jízdou, kterou by absolvovali tak jako tak,“ řekl Abraham Philip, manažer oddělení Connected Vehicle and Services ve Ford of Europe. Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo v Salónu Gustava Eiffela v pařížské Eiffelově věži.

70 přihlášek od start-upů

V soutěži Make It Driveable se sešlo více než 70 přihlášek od start-upů působících v oblastech mobility, telematiky, parkování, produktivity nebo zábavy. Při testování aplikací a jejich prezentování zákazníkům Fordu ve vybraných evropských zemích pomáhali vývojářům mentoři z Fordu.

Ford pořádá soutěže pro vývojáře aplikací v Berlíně, Dublinu a Tel Avivu. V programu SYNC AppLink Developer Program je zaregistrováno více než 15 000 uživatelů. Bezplatný softwarový emulátor SYNC umožňuje vývojářům navrhovat a testovat aplikace bez fyzického přístupu k automobilu vybavenému systémem SYNC.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016