ford-slavi-300-000-aut-prodanych-v-ceske-republice
Počítejte s Fordem

Modrý ovál slaví. Od roku 1991 oficiální cestou prodal 300 000 vozů

 
ford-slavi-300-000-aut-prodanych-v-ceske-republice

Společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o., slaví tři sta tisíc osobních a lehkých užitkových vozů prodaných v České republice prostřednictvím oficiální dealerské sítě od roku 1991.

Na začátku bylo oficiální prodejní kancelář zaregistrovaná jako fyzická osoba

V roce 1991 vstoupil Ford na český trh s oficiální prodejní kanceláří zaregistrovanou jako fyzická osoba. Ta se pak v roce 1993 přetransformovala na s.r.o. Za dvacet sedm let prodal Ford na českém trhu více než 300 000 aut, z čehož asi 225 000 tvoří osobní a přes 76 000 užitkové vozy. Zatímco v celkově prodaném množství aut od začátku devadesátých let je Ford na třetím místě, v počtu užitkových vozů je s přehledem jedničkou českého trhu.

Dominuje Transit a Fiesta

Nejčastěji registrovanými modely s modrým oválem ve znaku za posledních sedmadvacet let byly Ford Transit (více než 62 000 vozů), Ford Fiesta (kolem 55 000), Ford Focus (přes 53 000) a Ford Mondeo (přes 35 000). Důležitou roli nicméně hrály či hrají i další modely značky: Ford Fusion (28 000), Ford Escort (18 000), užitkový Ford Connect (5 800) a terénní pick-up Ford Ranger (3 300).

Kultovního pony caru prodal Ford ke konci září 2017 celkem 590 kusů. Nutno ale dodat, že oficiální distribuce začala teprve nedávno. Díky individuálnímu dovozu jezdí v Česku Mustangů mnohem více. Pro zajímavost: kdyby se všechna auta prodaná v ČR za posledních dvacet sedm let v oficiální síti Ford postavila těsně za sebe, dosáhla by jejich řada z Prahy až do Kolína nad Rýnem (kde sídlí nejbližší výrobní závod i evropská centrála značky) a zase zpět.

Pilířem nabídky je užitkový Ford Transit

“Mohl bych si u vás koupit Transita?” “No, víte, tady jste v Citroenu.” Popularita užitkového Fordu Transit je tak velká, že by jej mohla řada lidí psát s malým písmenem “t”. Prostě jak je to dlouhé, vysoké a uveze to obývák, lze to nazvat “transit”, i když by se třeba na kapotě měly skvít dva šípy, lev či cokoliv jiného. A je to ostatně právě Ford Transit, který se bude honosit nálepkou vozu s pořadovým číslem 300 000.

„Z 300 000 nově prodaných vozů na našem trhu máme samozřejmě ohromnou radost,“ komentoval významný milník generální ředitel českého Fordu Jan Laube. „Tohle číslo mimo jiné znamená, že máme v České republice ze všech značek třetí největší vozový park a že nám tedy naši motoristé dlouhodobě důvěřují. A já jsem přesvědčen, že tomu tak díky naší široké a atraktivní modelové řadě, rozumným cenám i výborným poprodejním službám bude i nadále. Nesmím zapomenout ani na hustou síť našich autorizovaných partnerů, bez nichž by Ford v České republice nikdy nemohl být tak úspěšný!“

300 000 Fordů, 300 000 lidských příběhů

Může to znít sentimentálně, ale každé auto se do určité míry podílí na psaní životního příběhu svého majitele. „Tři sta tisíc prodaných vozů pro nás není jen číslo do statistik,” uvedl marketingový ředitel Libor Beneš. “Znamená to také tři sta tisíc lidských příběhů s našimi auty a právě na ně se zaměříme v kampani, kterou zahájíme v polovině listopadu. Vybrali jsme tři majitele našich aut – konkrétně tří prodejně úspěšných modelů Transit, Fusion a Mondeo – a jejich prostřednictvím chceme vyzvat všechny bývalé i současné řidiče Fordů, aby s námi sdíleli své fotografie a příběhy s auty značky Ford. Celá akce proběhne na Facebooku a kromě týdenních cen se jeden z věrných majitelů může těšit na hlavní výhru v podobě poukazu na ubytování v luxusním hotelu ve vybrané evropské zemi. K tomu ještě dostane nový Ford Mustang na týden, aby se z běžného výletu stal zážitek na celý život,“ dodal Libor Beneš.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016