vet1
Počítejte s Fordem

Společnost Classic Instuments slaví čtyřicetiny. V rámci oslavy hostila přehlídku veteránů a dalších zajímavých vozů

 
vet1

Michiganská společnost Classic Instrument vyrábí dobové tachometry, analogová měřidla apod. Znají ji nadšenci do automobilových veteránů po celém světě. Na trhu je již 40 let. A při příležitosti oslav svých kulatin hostila parádní přehlídku zajímavých veteránů, hot-rodů, ale i moderních aut. Nechyběly Mustangy, Ford model A, ale i užitkové modely řady F.

Čtyřicetiny ve velkém stylu

Říká se, že život začíná po čtyřicítce. Možná to je pravda, možné ne. Co je ale jisté, je, že společnost Classic Instruments do páté dekády své existence vstoupila ve velkém stylu. Firma pocházející ze severního Michiganu, která vyrábí dobová analogová měřidla, tachometry či přístrojové desky, uspořádala libový sraz majitelů celé řady zajímavých aut značky Ford i jiných. K vidění bylo téměř všechno od stařičkého Fordu model A až po nové Mustangy. Nechyběla řada tzv. hot-rodů (vozidel s velkým motorem, která jsou uzpůsobená pro maximální zrychlení v přímce) či užitkových vozů.

Automobilový sraz s charitativním podtextem

Návštěvníci se kromě nablýskaných plechových krasavců mohli těšit z živé hudby, rautu a také tomboly. Výtěžek putoval, tak jako každý rok, na konto policejní stanice v Boyne City na severu Michiganu. Zatímco v minulých letech příspěvky pomohly financovat fungování policejních hlídek na jízdních kolech. 10 tisíc dolarů, které se vybraly letos, půjdou na nákup nového policejního vybavení, např. kamer na tělo.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016