ecosport
Počítejte s Fordem

Ford začal v rumunské Craiově vyrábět kompaktní SUV EcoSport

 
ecosport

Ford ve svém montážním závodu v rumunské Craiově zahájil výrobu nového kompaktního SUV EcoSport. Jedná se o výsledek investice ve výši 200 milionů eur (v přepočtu přibližně 5,17 mld. Kč). Slavnostního ceremoniálu „Job 1“ se zúčastnil rumunský prezident Klaus Iohannis, ministerský předseda Mihai Tudose a další významní političtí představitelé.

EcoSport je poprvé vyráběn na evropské půdě

Steven Armstrong, viceprezident skupiny Ford Motor Company a prezident pro Evropu, Střední východ a Afriku, na akci řekl: „Od uvedení tohoto modelu na evropské trhy v roce 2014 jsme prodali přibližně 150 000 EcoSportů a v loňském roce se počet prodaných kusů zvýšil o 40 procent. Pro Ford je to významný model a já jsem velmi hrdý na skutečnost, že nový EcoSport vyrábíme v Rumunsku.“ Je to navíc poprvé, co se EcoSport vyrábí na území Evropy (nepočítaje Rusko), a právě pro starý kontinent se tento model bude vyrábět výhradně v Craiově. Celkem bude továrna zásobovat 56 trhů na čtyřech světadílech.

SUV je mimořádně perspektivní segment

SUV jsou nejrychleji rostoucí objemový segment evropského automobilového trhu. Počet prodaných vozů tohoto typu se loni na 20 hlavních evropských trzích meziročně zvýšil o 27 procent. Třída SUV si tak připsala přibližně čtvrtinový podíl na celkových registracích osobních automobilů. Ford v roce 2016 navýšil prodeje vozů tohoto typu v Evropě o více než třicet procent a za prvních osm měsíců letošního roku přibližně o 27 procent.

Bude vytvořeno 1700 nových pracovních míst

Do konce roku vytvoří Ford v Rumunsku dalších 1 700 pracovních míst. Celkový počet zaměstnanců ve výrobě automobilů a motorů tak stoupne na 3 900. Od roku 2008 investoval Ford v Craiově už více než miliardu eur.

Inteligentní pohon všech kol a nový vznětový motor

Nové kompaktní SUV Ford EcoSport přináší ještě více všestrannosti, elegantnější vzhled a vyspělé technologie. Poprvé bude nabízeno s inteligentním pohonem všech kol a debutovat v něm bude zcela nový vznětový motor Ford 1.5 EcoBlue o výkonu 92 kW. V elegantním, ergonomicky rozvrženém interiéru se objevuje středová dotyková obrazovka o úhlopříčce až 8 palců.

Další novinkou v nabídce je sportovně stylizovaná varianta ST-Line, jejíž vzhled je inspirovaný modely Ford Performance. EcoSport nově nabízí tempomat s nastavitelným omezovačem rychlosti, zadní parkovací kameru nebo systém SYNC 3. Spolu s EcoSportem se bude v Craiově dále vyrábět i mnohokrát oceněný zážehový agregát Ford 1.0 EcoBoost.

Na českých silnicích se Ford EcoSport objeví začátkem příštího roku.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016