katal
Počítejte s Fordem

Španělská rally přinesla modrému oválu dvojité pódium. V poháru konstruktérů je v podstatě rozhodnuto

 
katal

Velkým úspěchem pro modrý ovál skončila před pár dny španělská, resp. katalánská štace v seriálu mistrovství světa vozů WRC. Nepřinesla sice vítězství. Nicméně druhý Ogier se mílovým krokem přiblížil k úspěšné obhajobě titulů z minulých let. Ott Tänak, který dojel třetí, se pak v celkovém součtu vyšvihl o jeden bod před chybujícího Neuvilla. V poháru konstruktérů je pak téměř rozhodnuto. Celkové vítězství poputuje k Fordu, resp. M-Sportu.

Dvojité pódium pro Fiestu WRC s motorem EcoBoost pod kapotou

Ve Španělsku bral sice zlato Kris Meeke s Citroenem C3 WRC, který se tak v celkovém součtu dostal do první desítky. Neméně radosti ale měli Sébastien Ogier a Ott Tänak, potažmo pak celý forďácký tým M-Sport. Ogierovo druhé místo přineslo 21 nových bodů, díky nimž si upevnil v celkovém součtu vedení se 198 body. Estonec Tänak zaznamenal bronz a 17bodový přírůstek. Celkově je tak těsně druhý, když se vyšvihl o jeden bod před Neuvilla na Hyundai, který závod nedokončil. Belgičan se určitě celkového stříbra jen tak nevzdá. Můžeme tak mezi ním a jeho estonským rivalem hájícím barvy Fordu ve zbývajících dvou závodech očekávat lítý boj.

V poháru konstruktérů je téměř rozhodnuto. Nejlépe si letos vedl Ford

Tabulku týmů aktuálně vede M-Sport (Ford) s 358 body. Druhé místo patří Hyundai se 275 body. Stoprocentně ještě rozhodnuto není. Nicméně vzhledem k tomu, že do konce sezóny zbývají pouze dva závody (Wales a Austrálie), je pravděpodobnost celkového vítězství M-Sportu velice vysoká. Postačí, když Ogier a Tänak zaznamenají pouhé čtyři body, a v týmu Malcolma Wilsona se mohou začít otevírat láhve se šampaňským.

Fordu se dařilo se i v kategorii WRC 2 a WRC 3

Modrý ovál měl dobrý víkend i v kategoriích WRC 2 a WRC 3. Teemu Suninen zajel se svou Fiestou R5 nejrychlejší čas kategorie WRC 2. Nil Solans soutěžící ve WRC 3 na Fiestě R2 se pak ve Španělsku mohl začít radovat s celkovém vítězství.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016