rallycross
Počítejte s Fordem

Ford Performance a Blockův tým Hoonigan Racing opustí ke konci sezóny 2017 šampionát v rallycrossu. Vrátí se, až bude jasno o jeho dalším směřování

 
rallycross

Kena Blocka známe především z jeho ztřeštěných videí ze série Gymkhana. Aktivní je ale také např. v rallycrossu. To se nicméně v příští sezóně změní. Block, resp. jeho tým Hoonigan Racing Division, a Ford Performance se rozhodli ke konci sezóny 2017 ze šampionátu vystoupit. Vadí jim totiž jeho nevyjasněná budoucnost.

Nákladný vývoj nového vozu nedává za současné konstelace smysl

Ford Performance a Block se rozhodli na čas pověsit působení v rallycrossu na hřebíček. Vadí jim nevyjasněné směřování a budoucnost šampionátu. Pokud by totiž chtěli pokračovat, bylo by nezbytné investovat nemalé prostředky do vývoje nového vozu. Zatím ale ani není jasné, jaké budou technické požadavky na závodní speciály. I přesto se ale Dave Pericak, globální šéf Ford Performance, vyjádřil v tom smyslu, že budoucnost rallycrossu vnímá pozitivně a že jakmile se vyjasní situace, Ford Performance se do dění opět zapojí.

Block nekončí. Uslyšíme o něm v souvislosti s jinými projekty

Miliony fanoušků automobilového šoumana Kena Blocka také nemusí zoufat. Temperamentní Kaliforňan bude s Ford Performance dále aktivně spolupracovat na řadě jiných projektů v oblasti motorsportu. A stejně tak by neměla utichnout jeho produkce atraktivních videí, ve kterých není nouze o kvílení pneumatik a oblaka spálené gumy.

Andrease Bakkeruda čeká zářivá budoucnost v jiných barvách

K úspěchu modrého oválu v rallycrossu mamutím podílem přispěl mladý norský jezdec Andreas Bakkerud. Ten bude sice v příští sezóně volný. O nabídky práce ale podle Blocka mít nouzi nebude. A o nějaké nevraživosti také nemůže být řeč. Block se vyjádřil v tom smyslu, že Bakkerudovi osobně pošle láhev šampaňského, až v příští sezoně šampionát vyhraje v jiných barvách.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016