rsz_2013-project-sumurr-ambulance
Počítejte s Fordem

Ford se svými partnery absolvoval devítiměsíční misi v chudém regionu v Indii. Pomáhal dětem a těhotným ženám, šířil osvětu

 
rsz_2013-project-sumurr-ambulance

Jižní Indie může na turisty působit idylicky. Místním scenériím vládne hustá, takřka neustále mlhovou peřinou zahalená džungle, ze které vystupují pohádkové kopečky nabízející úchvatné panoramatické pohledy. Pro běžné obyvatele ale zde život není jednoduchý. I přes určitý pokrok ve zdravotní péči zde při 50 % porodů umírá buď matka nebo dítě, nezřídka oba. Ford se před časem vydal na jih Indie na misi, jejímž cílem bylo tyto děsivé statistiky změnit.

Ford zajistil na jihu Indie mobilní pokrytí

V regionu Tamil Nadu je jen velmi slabé mobilní pokrytí. Ford proto do oblasti vyslal model Endeavour vybavený bezdrátovým cloudovým routerem. Díky němu byli partneři v rámci projektu schopní se za použití čtyř speciálně vyvinutých softwarových aplikací spojit s místními lékaři či získat přístup ke zdravotní dokumentaci.

Výsledkem bylo, že došlo k výraznému zefektivnění dopravy sester a těhotných žen do a z nemocnice. V těžko přístupných oblastech pak přišly vhod off-road schopnosti Fordu Endeavour, který ženy v devátém měsíci těhotenství přepravil bezpečně a pohodlně do nemocnice. Při práci s místní zdravotnickou dokumentací a databázemi, které byly často chybné, neúplné či neaktuální, si navíc partneři v rámci projektu vyzkoušeli funkčnost celé řady technologií včetně těch, které převádí mluvené slovo do psaného.

Projekt byl úspěšný

9měsíčního pilotního projektu označeného jako SUMURR (Sustainable Urban Mobility with Uncompromised Rural Reach – Udržitelná mobilita v městském prostředí s plným dosahem do venkovských oblastí) se účastnili následující partneři:

  • Ford
  • Úřad pro veřejné zdraví a preventivní medicínu pro oblast Tamil Nadu
  •  Indický technologický institut ve městě Madras
  • Americké ministerstvo zahraničí
  • Charitativní organizace Hand in Hand India
  • George Washington University
  • University of Michigan

Během projektu Ford Endeavour zavítal do 28 vesnic, pomohl k porodu několika desítek dětí (v řadě případů se jednalo o riziková těhotenství) a život usnadnil 1600 ženám a dětem. Ve vesnicích v oblasti pak tým založil 27 pediatrických a gynekologických pracovišť. Program pak cestoval do dalších 54 vesnic, kde šířil osvětu v oblastech zdraví dítěte a matky, čímž pomohl dalším 3100 lidí.

Modrý ovál má u města Chennai, metropole indického státu Tamil Nadu, velkou továrnu. Je proto pochopitelné, že se vydal pomáhat právě sem.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016