ss
Počítejte s Fordem

Ford Smart Bench – chytrá lavička od Fordu zajistí, že vám nikdy v mobilu nedojde “šťáva”

 
ss

Představit si dnes život bez chytrého telefonu je téměř nemožné. A bez internetové připojení v něm už skoro také ne. Ford ve spolupráci se start-upem Strawberry Energy rozmístil do ulic Londýna dvacítku chytrých laviček. Kolemjdoucí je mohou využít k dobití baterie či k připojení na internet. Lavičky jsou na solární pohon a kromě výše uvedeného budou také měřit kvalitu ovzduší, vlhkost či teplotu.

Snadné dobití baterie na ulici

Chytrou lavičku od Fordu bude možné využít k nabití baterie, a to nejen u smartphonů, ale také jakékoliv jiné kompatibilní elektroniky – tabletů, foťáků, kamer apod. Zajímavá vychytávka pak bude umět také měřit hladinu hluku, objem škodlivin ve vzduchu (CO2), vlhkost a teplotu.

Nulové emise díky solárnímu pohonu

Samotné lavičky budou čerpat energii ze slunce podobně jako dnes např. radary či různá návěstidla. O jejich kapacitě (tj. kolik chodců zároveň si může nabíjet svůj mobil či kolik osob se může současně připojit) bližší informace nemáme. Víme jen to, že i přes ne vždy přívětivé počasí v britské metropoli mají lavičky funkci kumulovat a uchovávat energii, takže je nerozhodí ani několik deštivých dní v řadě. Celkově bylo v ulicích Londýna rozmístěno dvacet chytrých laviček. Ford na projektu spolupracuje se start-upem Strawberry Energy.

Vše zdarma

Lavičky může využít kdokoliv zdarma. Je zde nicméně možnost přispět na dobročinné účely. Konkrétně mohou peníze putovat buď do organizace St Mungo’s podporující znovu integrování lidí bez domova do společnosti, případně do organizace Rethink Mental Illness zajišťující osvětu v oblasti duševních chorob a mentálních postižení a pomoc lidem, které postihly, či do Macmillan Cancer Support – organizace pomáhající lidem s onkologickým onemocněním.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016