hololens-1
Počítejte s Fordem

Ford začal experimentálně projektovat auta pomocí 3D brýlí od Microsoftu

 
hololens-1

Designéři modrého oválu pracují, zatím experimentálně, s holografickými brýlemi od Microsoftu s technologií HoloLens. Ta jim umožní projektovat automobil, který vypadá, jako kdyby stál uprostřed kanceláře. Na takovém modelu navíc může pracovat několik designérů zároveň, a to z kteréhokoliv místa na světě. Přínosem technologie je zejména zefektivnění a zrychlení procesu navrhování konstrukčních řešení.

Bezdrátové holografické brýle otevírají spoustu dveří

Jak řekl Craig Wetzel, manažer Fordu pro design, “zatím sice neumíme teleportovat, nicméně technologie HoloLens umožňuje nám a našim designérům a technikům procházet 3D návrhy v plné velikosti a v reálném čase. HoloLens využívá smíšenou realitu, v rámci níž designéři vidí hologramy na pozadí ve foto kvalitě. Vše je navíc založeno na moderních bezdrátových headsetech s funkcí scrollování a preview.

Holografickou technologii lze využívat k přenášení designových návrhů jak na skutečná auta, tak na hliněné modely. Běžné headsety používané designéry přitom bývají propojeny s počítačem pomocí kabelů. Brýle s HoloLens navíc nezakryjí pohled do místnosti a dokonce ani na ostatní lidi v ní.

Experimentální fáze

V současnosti je využití technologie HoloLens u Fordu v ryze experimentální fázi. Tradiční hliněné modely tak určitě jen tak nezmizí. Nicméně vzhledem k tomu, kolik času a námahy umí holografické brýle ušetřit, je velice pravděpodobné, že se bude vývoj ubírat tímto směrem. Wetzel se vyjádřil v tom smyslu, že pokud jde o využití holografických technologií v automobilovém průmyslu, jsou možnosti “takřka neomezené”. Asi tak nebude překvapením, že už nyní se u Fordu zkoumá, kde všude by se dala technologie HoloLens využít.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016