ford-uvede-specialni-edici-67-heritage-pro-ford-gt
Počítejte s Fordem

Ford GT ’67 Heritage Edition: červenobílý speciál k příležitosti 50. výročí legendárního vítězství v Le Mans

 
ford-uvede-specialni-edici-67-heritage-pro-ford-gt

Supersportovní Ford GT se dočkal nové limitované edici ’67 Heritage. Jejím smyslem je vzdát hold závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zaznamenali triumf při 24hodinovce v Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje červenobílým exteriérem, karbonovými díly s viditelnou strukturou vláken, exkluzivní povrchovou úpravou kol a také grafikou se startovním číslem 1.

Moderní interpretace vozu, který psal historii značky Ford

60. léta byla pro Ford naprosto mimořádným obdobím, minimálně tedy co se týče sportovních vozů. Zrodila se legenda jménem Mustang. V letech 1966 až 1969 pak Fordy GT zcela ovládly Le Mans. A právě při příležitosti oslav 50. výročí triumfu z roku 1967 (vybojovali jej Američané Dan Gurney a A. J. Foyt) si modrý ovál připravil limitovanou edici už tak exkluzivního supersportu GT – ’67 Heritage Edition.

Ford GT ’67 Heritage je stejně jako závodní vůz laděn do červeného odstínu Race s bílými pruhy. Zaujme také sada karbonových dílů s viditelnou strukturou vláken. O jednoznačný historický odkaz se pak stará grafika s motivem startovního čísla 1 v bílé barvě Frozen. Dvacetipalcová jednodílná kovaná kola mají matně stříbřitou povrchovou úpravu a černé centrální matice. Celkový dojem pak dotvářejí červené brzdové kotouče a stříbrné kryty vnějších zpětných zrcátek.

Upravený byl i interiér

K mimořádném jezdeckému zážitku přispívají sedadla z uhlíkového kompozitu, která jsou elegantně čalouněna kůží s červenými švy a totožně prošívaný je i volant. Řadicí „pádla“ pod volantem jsou šedě eloxovaná a dekorační prvky na palubní desce, dveřích a konstrukci sedadel mají tmavý kovový odstín.

Ford neoznámil, kolik exemplářů v rámci této limitované edice vyrobí. Vzhledem k mimořádné exkluzivitě už jen samotného Fordu GT to ale jistě bude velice malé číslo.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016