Ford_2017_Focus_RS_Forza_02
Počítejte s Fordem

Za nejlepší čas v počítačové hře Forza 6 jste na veletrhu Gamescom dostali svezení ve Focusu RS

 
Ford_2017_Focus_RS_Forza_02

V rámci letošního ročníku veletrhu počítačových her Gamescom připravil Ford pro fanoušky hry Forza zajímavou soutěž pojmenovanou Tame the Track (Zkrocení závodní dráhy). Hráči, kteří na stánku Fordu zajeli ve hře nejlepší čas, byli odměněni letem helikoptérou na slavný okruh v belgickém Spa, kde si v reálu pod dohledem zkušeného instruktora vyzkouší řízení Focusu RS.

Hrát a ještě za to dostat odměnu

Zástupy teenagerů a dokonce i nemalé množství životem poznamenanějších milovníků počítačových her sní o tom, že budou jednou pracovat v herním průmyslu např. jako placení testeři her.

Pravda, vzrušující soutěž, se kterou přišel na herním veletrhu Ford, sice gamerům zaměstnanecký poměr nenabídla. Autoři nejrychlejších časů ze dnů 23.8., 24.8. a 25.8. ve hře Forza (zaznamenat jej museli přímo na veletrhu na stánku Ford) nicméně dostali odměnu více než libovou. Byl jí let helikoptérou na slavný okruh Spa, kde pak dostali šanci reálně usednout za volant nového Focusu RS pod vedením Harryho Tincknella, pilota stáje Ford Chip Ganassi Racing. Kromě doživotního zážitku si pak hráči odvezli i věcné ceny – dvojici sedaček Recaro a produkty od B&O PLAY.

Skvělé výsledky ve hře znamenají skvělé výsledky na dráze

Podle Ticknella je vysoce pravděpodobné, že hráč, který exceluje v počítačové hře, bude velice úspěšný i na skutečné závodní dráze za volantem skutečného vozu. Dodává pak, že i v rámci týmu používají často za účelem tréninku a hledání správného nastavení před závodem simulátor Ford Performance. O tom, jak se šťastlivcům dařilo ve Spa, zprávy nicméně nemáme.

Forza 6 coby digitální showroom modelů Ford Performance

Hráči Forza Motorsport 6 pro Xbox One již strávili za volanty virtuálních vozů Ford dohromady neuvěřitelných 398 let a najezdili 466 milionů kilometrů. Nejpopulárnější modelem je, ne úplně překvapivě, Ford GT, který se pyšní virtuální kumulativním nájezdem 66 milionů km. Kromě něj je ve Forze možné hrát také na Focusu RS a Fordu F-150 Raptor. Jde tedy, jak řekl Henry Ford III, globální marketingový ředitel Ford Performance, o jakýsi digitální showroom produktů sportovní divize Ford Performance.

Návštěvníci stánku Ford na Gamescom pak měli možnost zažít rychlé kolo na Spa-Francorchamps v Ticnknellově podání prostřednictvím 3D virtuální reality. V rámci ní jim bylo popisováno, co a jak je potřeba dělat pro zajetí nejrychlejšího možného času.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016