Untitled design (23)
Počítejte s Fordem

32. ročníku Mountune Ford Fair se účastnilo přes 4000 aut a 18000 návštěvníků

 
Untitled design (23)

Před týdnem v britském Silverstone proběhl další ročník automobilové přehlídky Ford Fair. Organizátoři o akci mluví jako o “největší a nejlepší fordovské přehlídce v Evropě”. A čísla jim dávají za pravdu. Do Silverstone zavítalo osmnáct tisícovek fanoušků modrého oválu a k vidění bylo přes 4000 aut. Role hlavního sponzora akce se již popáté ujal úpravce vozů Ford, firma Mountune.

K vidění nové i starší vozy Ford

Fanoušci modrého oválu se na letošním ročníku Ford Fair mohli pokochat více než čtyřmi tisícovkami jedinečných vozů. K vidění byly zástupy Mustangů v rozličných úpravách, Focusy ST i RS, a dále také řada unikátních historických vozů. Zmínit můžeme např. legendární Fordy Sierra Cosworth RS500 (vůz mimochodem letos slaví třicetiny). Když už se bavíme o nich, do Silverstone zavítal také jistý Pete Wooltorton, majitel upravené Sierry Cosworth RS500 s výkonem 500 koní (původní měla výkon 220 koní). S citlivou přestavbou vozu, kterého se vyrobilo pouze 500 kusů, mu přitom pomáhal Harvey Gibbs, motorář Cosworth.

Sponzorem události byl Mountune, renomovaný úpravce vozů Ford

Firem a jednotlivců zaměřujících se na úpravy vozů Ford existuje nespočet. Mountune nicméně patří mezi elitu, o čemž svědčí i fakt, že většina jeho úprav nemá vliv na záruku. Pokud se např. rozhodnete chip tuningem nerenomovaného dodavatele zvýšit výkon své nové Fiesty či Focusu a dojde k závadě na motoru, Ford reklamaci neuzná. V případě autorizovaného tuningu od Mountune ale bude situace zcela odlišná.

 

 


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016