AM
Počítejte s Fordem

Léto je možná okurkovou sezonou. Ne tak ale pro fanoušky vozů Ford

 
AM

Léto je okurkovou sezonou možná pro novináře. Pro fanoušky modrého oválu jde naopak o období bohaté na celou řadu zajímavých výstav, přehlídek a sjezdů. Příkladem budiž American Muscle – velká přehlídka, která se bude konat v sobotu 12. srpna v Mohnton v Pensylvánii. K vidění budou tři tisícovky Mustangů a přes 10 tisíc nadšenců.

3000 Mustangů, nabitý program

Maple Grove Raceway ve městě Mohnton v Pensylvánii se v sobotu 12. srpna promění ve svatostánek milovníků legendárního pony caru. K vidění bude kolem tří tisíc Mustangů všech generací. Devátý ročník show American Muscle by mělo navštívit minimálně 10 tisíc nadšenců. Kromě vymazlených aut si pořadatelé připraví i bohatý program – soutěže, zahajovací ceremoniál, speciální hosty atd.

Víkend pro milovníky Fordu Focus RS a rallye

Pokud se budete o víkendu 12.-13. srpna nacházet ve státě New Hampshire a jste fanoušky rallye, doporučujeme zavítat na Team O’NeiI Rally Fest 2017. Vyzkoušet si při něm můžete např. řízení závodního rallye vozu či pozici navigátora při závodě. Druhého ročníku festivalu se bude účastnit jako RS Nation – platforma sdružující majitele a fanoušky Fordu Focus RS.

Na své si přijdou i nadšenci do luxusních vozů Lincoln

Automobilka Lincoln, již od roku 1922 dceřiná společnost Fordu, se zaměřuje na výrobu luxusních vozů. U nás ji příliš neznáme. Náročné zákazníky modrý ovál uspokojuje pomocí své prémiové řady Vignale. Pokud jste však automobilovými fajnšmekry a vozy Lincoln vám nejsou cizí, máme pro vás tip. Ve středu 9. srpna se mezi 9:30 ráno a 2:30 odpoledne do sídla Fordu ve městě Dearborn sjedou majitelé těchto vozů s tím, že se poté účastníci přesunou do Lincoln Motor Car Heritage Museum.

Přehlídka asi 150 veteránů Lincoln se pak u tohoto muzea bude konat v sobotu 12. srpna mezi 9:30 ráno a 3:00 odpoledne. Organizovat událost bude Lincoln Owners Club, nicméně účastnit se jí mohou i členové jiných klubů, případně kdokoliv, kdo je majitelem vozu Lincoln.

Organizátoři událost chápou také jako oslavu stého výročí založení značky Lincoln v roce 1917. Ta byla založena za účelem dodávek 12valcových motorů Liberty pro spojence během první světové války. V roce 1920 pak společnost přešla na výrobu automobilů a v roce 1922 ji odkoupil Ford.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016