1501774020239
Počítejte s Fordem

Jak vypadá Mercury Marauder (Ford Crown Victoria) po 720 tisících najetých kilometrů? Stále výborně

 
1501774020239

V rámci sekce Ford Fan Spotlight na stránce FordPerformance.com mohou fanoušci modrého oválu zveřejnit fotky a příběh svého vozu Ford. To udělal i jistý Danny Walker z Clarksville v Tennessee. Jeho rodina je dlouholetým fanouškem značky Ford, o čemž svědčí i to, že vlastní vůz Mercury Marauder (Ford Crown Victoria) s rokem výroby 2004, který najel přes 700 tisíc kilometrů. Kromě běžných “spotřebáků” jsou na něm přitom všechny díly původní.

Stovky tisíc kilometrů, auto stále v plné síle

Danny Walker, resp. jeho otec, svůj Mercury Marauder koupil jako lehce jetý v roce 2006. Auto s rokem výroby 2004 mělo tehdy na tachometru 32 tisíc kilometrů. Od té doby s ním každý den na cestě do práce a z ní absolvuje téměř 200 kilometrů. Za 11 let takového provozu se kilometry pomalu nasčítaly a dnes pod rychloměrem svítí číslo 450 tisíc mil, tedy 720 tisíc kilometrů. A jaké má otec Dannyho Walkera plány do budoucna? Jak sám říká, rád by se svou chloubou zdolal hranici půl milionu mil, tedy 800 tisíc kilometrů.

Sám sobě mechanikem

Bližší informace o rodině Walkerových nemáme. Na základě informací, které poskytli FordPerformance.com, nicméně víme, že jsou velcí fanoušci Fordu (kromě vozu Marauder mají v garáži také Mustang SVT Cobra kabriolet z roku 2001) a že si pan Walker starší, veterán z Vietnamu, své auto servisuje sám. A dělá to očividně zatraceně dobře. Podle všeho jsou totiž na autě ještě původní díly.

Mercury Marauder – příbuzný Fordu Crown Victoria

Mercury Marauder třetí generace se vyráběl v letech 2003-2004. Jednalo se sice o jinou obchodní značku, výrobcem byl nicméně Ford. Ostatně auto stojí na fordovské platformě Panther a sdílí velkou část komponent s příbuznými vozy Ford Crown Victoria (známe z amerických filmů coby taxíky či policejní vozy) či Lincoln Town Car.

Na FordPerformance.com může svůj příběh poslat kdokoliv

Máte i vy doma nějakého zajímavého Forda? Pokud ano, můžete se o svůj příběh taktéž podělit s FordPerformance.com. Email je AskTFR@Ford.com. Vyžadován je krátký popis auta a případně majitele (200-300 slov) a dále několik fotek (ideálně ve formátu .jpeg a 300 dpi). Pokud máte k vozu i video, umístěte jej na YouTube a v dopise uveďte odkaz.

Abyste se dostali na web přitom nepotřebujete unikátní vůz, kterého se vyrobilo pár tisíc kusů. Postačí neobvyklý příběh, neobvyklé místo, kam jste s ní zavítali apod. Ostatně pravda je taková, že ani Mercury Marauder není z hlediska počtu vyrobených kusů žádný unikát.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016