MARK-ZUCKERBERG_SKV_4288
Počítejte s Fordem

Máte v garáži Ford F-150? Možná s jeho montáží pomáhal zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg

 
MARK-ZUCKERBERG_SKV_4288

Marka Zuckerberga není třeba dlouze představovat. Zakladatel Facebooku je i přes svůj věk pouhých 33 let jedním z nejvlivnějších, nejbohatších a nejrespektovanějších osobností současnosti. O to překvapivě může působit zjištění, že v rámci svého “osobního turné” zavítal do továrny Fordu v Dearbornu, kde si na lince vyzkoušel montáž pick-upu F-150.

Jedna z mnoha návštěv v rámci osobního turné

Nejen hudebníci vyráží na turné. Své turné na rok 2017 ohlásil i programátor, vizionář a ikona milionů – možná miliard – lidí po celém světě Mark Zuckerberg. V rámci Personal Year of Travel Challenge, jak toto turné nazval, se vydá na řadu míst a mezi řadu lidí, se kterými se chce bavit o tom, jak žijí, jak pracují a jak si představují svoji budoucnost. Jednou z jeho zastávek byl i Dearborn ve státě Michigan, sídlo modrého oválu. Zuckerberg se zaměstnanců Fordu ptal na jejich práci. Především ho zajímalo, jakým způsobem dochází k využívání nových technologií a inovací.

Z miliardáře dělníkem

Při návštěvě ale nedošlo jen na slova. Zuckerberg si vyzkoušel, jaké to je pracovat u montážní linky, dozvěděl se, jakým způsobem automobilka ve svém Vývojovém centru (Product Development Center) navrhuje prototypy, a také se projel v autonomním Fordu Fusion Hybrid.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016