ford-motor-company-je-mezi-dvanacti-nejzadanejsimi-zamestnavateli-sveta
Počítejte s Fordem

Ford patří mezi 12 nejžádanějších zaměstnavatelů na světě

 
ford-motor-company-je-mezi-dvanacti-nejzadanejsimi-zamestnavateli-sveta

Žijeme v době, kdy se pomocí statistik a žebříčků klasifikuje snad všechno. Výjimkou nejsou ani firmy coby zaměstnavatelé. Podle nedávno zveřejněného průzkumu patří Ford mezi 12 nejžádanějších zaměstnavatelů mezi studenty technických oborů.

294 000 respondentů, řada kritérií

Průzkumu realizovaného Universum Talent Survey se zúčastnilo 294 000 studentů z 12 velkých světových ekonomik. Zaměstnavatelé jsou v něm hodnoceni podle nejrůznějších kritérií – od kreativního a dynamického pracovního prostředí přes inovační potenciál až po výši budoucích výdělků. Mezi posluchači technických oborů se Ford umístil na 12. příčce. Studenti obchodních a manažerských oborů mu letos propůjčili 42. pozici.

“Přítomnost v žebříčku,” řekl Petter Nylander, generální ředitel Universum Group, “věrně odráží pozici zaměstnavatele v globálním měřítku a svědčí o jeho schopnosti přitáhnout a udržet ty správné lidi. Letos je spektrum zaměstnavatelů rozmanitější. Máme v něm nové obory jako e-commerce, zatímco tradiční sektory typu energetického průmyslu v očích nastupující generace talentů ztrácejí.”

Peter Godsell, viceprezident Fordu v oblasti lidských zdrojů pro Evropu, Střední východ a Afriku, pak úspěch modrého oválu komentoval následovně: “Nepřetržitě usilujeme o to, aby se ve Fordu dobře pracovalo, a škála dovedností, které potřebujeme, je stále širší. Tento úspěch ukazuje, že zůstáváme na správné cestě, pokud jde o schopnost přitahovat nadané zaměstnance.”

 


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016