ford-b-max-04
Počítejte s Fordem

Ford B-Max po pěti letech na trhu končí. Automobilka se chce orientovat více na SUV

 
ford-b-max-04

Ford ukončí v září výrobu svého modelu B-Max. Reaguje tak na nižší zájem o vozy třídy MPV. Své výrobní kapacity chce naopak investovat do stále populárnějších cross-overů a SUV. V rumunské Craiově se tak začne vyrábět modernizovaný model EcoSport.

Unikátní vůz, který byl ve špatný čas na špatném místě

Ford B-MAX byl vyvinut speciálně do městského provozu. Auto má sice kompaktní rozměry. Jeho důmyslný systém otevírání dveří označovaný jako Ford Easy Access ale vytváří vstupní otvor o šířce 1,5 m, čímž umožňuje pohodlný přístup do prostorného a do detailů propracovaného interiéru. I přes absenci B-sloupků vůz nabízí mimořádnou pětihvězdičkovou úroveň bezpečnosti, a to i při bočním nárazu.

B-Max nicméně patří do segmentu malých MPV, které to v posledních letech neměly jednoduché. Svého času populární Škoda Roomster skončila. Pole nedávno vyklidil i Nissan se svým modelem Note. Stále se sice prodává Kia Venga, Honda Jazz i třeba Hyundai ix20. I ty to ale mají podle všeho na evropském trhu nahnuté. Důvod je přitom jednoduchý – až drtivá popularita SUV a cross-overů.

Ford na trend hodlá reagovat tak, že výrobní kapacity až doposud investované do B-Maxu přeorientuje na malé SUV EcoSport, které se vyrábí v indickém městě Chennai.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016