novym-sefem-designu-evropskeho-fordu-je-amko-leenarts
Počítejte s Fordem

Design evropského Fordu má nového ředitele. Je jím Amko Leenarts

 
novym-sefem-designu-evropskeho-fordu-je-amko-leenarts

Amko Leenarts byl dnes jmenován novým ředitelem designu Ford of Europe. Ve své nové roli bude odpovídat za design exteriérů i interiérů nových modelů vznikajících v režii evropského Fordu, a to včetně vozů určených pro světové trhy. Leenarts bude řídit tým více než 275 zaměstnanců, kteří navrhují nové modely značky Ford ve studiích v německém Merkenichu a britském Duntonu.

Nejprve architekt interiérů, posléze designér vozidel

Leenarts vystudoval architekturu interiérů na Akademii umění v nizozemském Groningenu a jeho vášeň pro automobilový design ho poté přivedla ke studiu na londýnské Royal College of Art, kde získal magisterský titul v oboru design vozidel. Ve Fordu pracuje Leenarts od roku 2012; naposledy působil jako ředitel designu interiérů celé Ford Motor Company. Jeho přímým nadřízeným bude Moray Callum, viceprezident Ford Motor Company pro design.

Design s přesahem

Do studií v Merkenichu Ford v poslední době investoval 13 milionů eur. Firma modernizovala designérské i modelářské dílny a pořídila moderní souřadnicový obráběcí stroj. V celosvětovém měřítku pokračuje Ford v transformaci procesu navrhování nových modelů. Nejmodernější technologie a postupy by měly dát vzniknout ještě atraktivnějším, uživatelsky přívětivějším automobilům.

„Pro naše designérské týmy je dnešní doba velmi zajímavá. Stále více studujeme to, jakým způsobem lidé svá auta používají a ovládají, a chceme přicházet s návrhy, které by skutečně zlepšovaly kvalitu života,“ řekl Leenarts. „Nikdy se ale zároveň nepřestaneme snažit navrhovat působivý design, který veřejnosti pomůže vytvořit si ještě silnější emocionální vztah ke značce Ford.“

Změny v orhanizační struktuře

Ford zároveň zavádí i novou organizační strukturu designérských oddělení. Na jednotlivých modelech budou nově pracovat menší skupiny, které budou rozdělené podle segmentů. Každá bude mít na starosti design od konceptu až do produkčního stadia. Tato změna by měla pomoci harmonizaci designu vozů s modrým oválem ve znaku napříč celým výrobním programem.

Leenartsův předchůdce Joel Piaskowski byl jmenován celosvětovým ředitelem designu Ford Motor Company a bude působit v centrále v americkém Dearbornu. Piaskowski řídil design evropského Fordu od roku 2014. Podepsaný je mimo jiné pod novou Fiestou či pod luxusní řadou Vignale.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016