prodlouzeni-partnerstvi-s-tymem-sky-oslavi-ford-na-tour-de-france-specialne-upravenym-focusem-rs
Počítejte s Fordem

Ford prodlouží spolupráci se stájí Sky na další dva roky

 
prodlouzeni-partnerstvi-s-tymem-sky-oslavi-ford-na-tour-de-france-specialne-upravenym-focusem-rs

Společnost Ford Motor Company oznámila prodloužení spolupráce se stájí Sky na další dva roky. Exkluzivním dodavatelem automobilů tomuto elitnímu cyklistickému týmu tak zůstane až do konce roku 2019.

51 vítězství, více než 40 000 kilometrů

Na oslavu partnerství připravil Ford na letošní Tour de France speciální provedení Focusu RS s novou sadou RS Edition. Výrazné bílé zbarvení ladí se speciální edicí týmového dresu pro Tour de France, která letos odstartovala 1. července v německém Düsseldorfu. Ford Focus RS se postaví do čela automobilové flotily Sky. Během závodu bude fungovat v roli průzkumného vozidla.

Cyklisty budou dále doprovázet bílé vozy Ford Mondeo kombi s inteligentním pohonem všech kol, stejně jako modely S-MAX, Edge a Transit. Od začátku spolupráce s Fordem v roce 2016 vybojoval tým Sky již 51 vítězství a auta najezdila více než 40 000 kilometrů.

Speciální výbava pro speciální potřeby stáje

Focus RS týmu Sky bude mít speciální nosič kol a sedadla Recaro vyvinutá pro potřeby osazenstva doprovodného vozu. Jsou plošší a ponechávají více volnosti pohybu, aby se členové posádky mohli za jízdy bezpečně vyklonit k závodníkovi na kole, pokud to situace vyžaduje.

Stejně jako vozy Mondeo kombi používané sportovními řediteli týmu Sky, byl i Focus RS upraven s ohledem na specifické potřeby cyklistické stáje. Díky navýšení užitečné hmotnosti o 350 kg uveze vedle posádky také náhradní díly a kompletní kola, nápoje, nářadí i velký chladicí box. Podpůrný personál a VIP hosté týmu Sky se přepravují vozy Ford S-MAX a Edge s pohonem všech kol.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016