1499886165354
Počítejte s Fordem

Ulice Jefferson City ve státě Missouri zaplavily stovky Fordů Mustang. Podívaná to byla náramná

 
1499886165354

Srazů a přehlídek Fordů Mustang existuje jen na území Spojených států nepřeberné množství. Jednou z nejzajímavějších je bezpochyby Shelbyfest. V rámci letošního ročníku opanovaly stovky “šelbinek”, Mustangů i jiných fordů centrum Jefferson City, hlavního města státu Missouri.

Tradice Shelbyfestu sahá do roku 2006

Shelbyfest se poprvé konal již v roce 2006. První ročníky měly spíše provinční charakter. Konaly se totiž v ospalém městečku Hermann v Missouri. Díky úsilí dlouholetého fanouška aut se cválajícím koněm ve znaku, Kyla Carawaye, se však z Shelbyfestu postupně stala populární událost, která již několikrát přitáhla pozornost i zástupců Ford Performance. Sportovní divize modrého oválu měla v Jefferson City, kde se seance konala, svůj vlastní stan, ve kterém poskytovala fanouškům a návštěvníkům informace o zbrusu nových, starších i legendárních sportovních vozech Ford. Během prodlouženého víkendu Ford Performance rozdalo stovky plakátů se svou chloubou, vymazleným Shelby GT350.

Kulturní vyžití pro návštěvníky

Prodloužený víkend v Jefferson City nebyl jen o prohlížení několika stovek automobilových skvostů. Na návštěvníky čekal bohatý kulturní program od charitativních projížděk až po recepci v hotelu Capital Plaza za doprovodu živé hudby. V rámci Jefferson City, které je sice hlavním městem státu Missouri, avšak se svými 43 tisíci obyvatel je až 15. největším, se jednalo o pořádné pozdvižení.

Tak co, zajedete se sem podívat i příští rok?


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016