nejluxusnejsi-fiesta-miri-na-cesky-trh-ford-zahajuje-prodej-verze-vignale
Počítejte s Fordem

Od začátku července je možné objednávat novou Fiestu Vignale a ST-Line

 
nejluxusnejsi-fiesta-miri-na-cesky-trh-ford-zahajuje-prodej-verze-vignale

Ford rozšiřuje nabídku zbrusu nové Fiesty o dvě další verze: zákazníci si od začátku července mohou objednat luxusní Vignale a sportovní ST-Line. Obě varianty se od již známého provedení odlišují upraveným vzhledem i výbavou.

Verze Vignale pro náročné zákazníky

Fiesta Vignale cílí na zákazníky, kteří kladou velký důraz na luxus a maximální výbavu. Zvenku je jasně rozeznatelná díky hliníkovým rámečkům mlhových světel, rafinovaným chromovaným detailům a unikátní mřížce chladiče s trojúhelníkovými elementy. Horizontálně orientovaná mlhová světla jsou spojena s příčnou „usměvavou“ lištou, která vozu dodává optimistický výraz. Standardem jsou i speciální nárazníky, chromové lišty okolo oken a po stranách vozu, loga Vignale na bocích a zádi a také polokožené čalounění s unikátním šestiúhelníkovým vzorem.

Výbava verze Vignale vychází z již známého provedení Titanium. Oproti němu ale zájemci bez příplatku dostanou například automatickou klimatizaci, tempomat, zadní parkovací senzory, audiosystém s velkým 8″ dotykovým displejem nebo bezklíčový vstup do vozu a startování (systém KeyFree) a mnoho dalšího. Pro Vignale jsou vyhrazeny i unikátní příplatky včetně koženého čalounění se šestiúhelníkovým prošíváním, speciálních 18″ litých kol nebo metalického laku Milano Grigio.

Fiesta Vignale je k dostání se třemi verzemi oceňovaného motoru 1.0 EcoBoost: 74 kW (ve spojení s automatickou převodovkou), 92 kW a v současné době nejsilnější variantou 103 kW. Poslední jmenovaná je do příchodu ostrého modelu ST nejdynamičtějším provedením nové Fiesty, zrychlení z nuly na 100 km/h zvládne za rovných devět sekund a rozjede se na 202 km/h. S motorem 1.0 EcoBoost o výkonu 92 kW startuje třídveřové provedení Fiesty Vignale na 443 990 Kč, vrcholná 103kW varianta začíná na 458 990 Kč.

Fiesta ST-Line pro komfortně orientované sportovce

Druhou novinkou je sportovně laděná verze ST-Line. Ta je snadno rozeznatelná podle výrazné čelní masky s černými detaily a výplní mřížky chladiče, sportovní šmrnc dodávají modelu ostře řezané specifické nárazníky, zadní je vybaven výrazným difuzorem. Nechybí ani na přání dodávaný velký střešní spojler. Majitelé si budou moci užívat speciálních sedadel s výrazným bočním vedením, sportovního volantu, hliníkových pedálů, černého stropu a upraveného nastavení podvozku.

Výbava ST-Line rozšiřuje model Trend mj. o multimediální systém SYNC 3 s 6,5″ dotykovým LCD displejem, startování pomocí tlačítka, přední mlhové světlomety nebo 17″ kola z lehkých slitin. K dispozici je buď se 74kW nebo 92kW verzí dynamického ale zároveň úsporného motoru 1.0 EcoBoost. Vždy ve spojení s manuální převodovkou. Prvně jmenovanou verzi s třídveřovou karoserií pořídí zájemci již za 379 990 Kč. Fiesta ST-Line je určena zákazníkům, kteří mají u svého auta rádi sportovní šmrnc, zároveň ale nevyžadují nekompromisní jízdní vlastnosti ryze sportovní Fiesty ST.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016