2017_Ford_Tourneo_15
Počítejte s Fordem

Nový Ford Tourneo Custom: vzduchové odpružení, konferenční místnost ve voze, uhlazený vzhled a moderní technologie

 
2017_Ford_Tourneo_15

Ford před pár dny odhalil zmodernizovanou verzi svého modelu Tourneo Custom. Vůz se pyšní mimořádně smělým exteriérem, kompletně přepracovanou kabinou, dvěma dvojicemi zadních sedadel, které lze uspořádat do konferenční místnosti, kopcem moderních technologií či třeba vzduchovým odpružením zadní nápravy.

Uhlazený exteriér jako u osobního vozu

V přední části vozu hraje prim chromovaná maska doplněná pěticí lamel. Hravějším dojmem působí přední nárazník, který jako by z oka vypadl osobnímu autu či SUV. Světlomety jsou pak užší a působí až neuvěřitelně přirozeně a “neužitkově”. No schválně, řekli byste před 20 lety, že takto budou jednou vypadat dodávky?

Kompletně přepracovaný interiér

Nové Tourneo působí ve svých útrobách mimořádně sofistikovaně. Interiéru dominuje zbrusu nová přístrojová deska zpracovaná v duchu designérské filozofie, která zažila premiéru u nového Fordu Fiesta. Jejími klíčovými aspekty jsou atraktivita v kombinaci s intuitivností a uživatelskou přívětivostí, zejména pak co se týče interakce vozu a chytrých zařízení, resp. tabletů. Šířku kabiny umocňují horizontální designové prvky. Prémiový vzhled přístrojové desky je pak dán především jejím atraktivním chromováním a matně černou povrchovou úpravou.

Nové displeje a ovládací panely

Nové Tourneo Custom láká také na nové displeje a ovládací panely navržené s ohledem na maximální možnou ergonomii. V rámci vyšších výbavových stupňů je pak k dispozici 8palcový dotykový displej s funkcí pinch a swipe. V horní části přístrojové desky přibyla dvojice uzavíratelných odkladných míst. Středovou konzoli pak doplňují praktické držáky na nápoje.

Konferenční místnost na zadních sedadlech

Nové Tourneo Custom se pyšní v daném segmentu unikátní možností během chvilky přestavit zadní sedadla do formátu konferenční místnosti. Při jízdě je tak šestice pasažérů schopná tváří v tvář probírat např. obsah blížící se schůzky či pracovní pokyny. U vyšších výbav je pak možné sedadla variabilně uzpůsobit konkrétním potřebám, případně je možné je vyjmout úplně a vytvořit tak štědrý prostor jako v limuzíně.

Díky optimalizované geometrii a použití modernější pěny jsou sedadla nového Fordu Tourneo Custom pohodlnější než kdy předtím. Cestující na zadních sedadlech se pak mohou těšit na efektivnější klimatizaci, šestici USB portů a audio systém s 10 reproduktory nabízející vynikající poslechový zážitek bez ohledu na uspořádání sedadel.

Moderní technologie

Nový Ford Tourneo Custom je prošpikován paletou moderních technologií. Za zmínku stojí jednoznačně:

  • infotainment SYNC3
  • inteligentní omezovač rychlosti
  • systém rozpoznávání dopravních značek
  • systém hlídání mrtvého úhlu s upozorněním na přijíždějící vozidla
  • adaptivní tempomat
  • systém pro udržení v jízdním pruhu
  • systém rozpoznávání chodců

Do kolonky technologie můžeme určitě zařadit také vyspělé naftové agregáty EcoBlue o výkonu 105, 130 a 170 koní a dále šestistupňový responzivní automat SelectShift. O bezkompromisní komfort při jízdě po jakémkoliv povrchu a s jakýmkoliv nákladem se pak může starat vzduchové odpružení zadní nápravy.

U nejvyšší výbavové úrovně Titanium X se můžeme těšit např. na kožené čalounění, SYNC 3 se satelitní navigací, parkovací kameru nebo xenonové světlomety. Po sportovnější jízdě prahnoucí fanoušci vozu Tourneo Custom pak mohou volit výbavu Sport, v rámci níž dostanou např. dva pruhy na kapotě či unikátní 17palcová kola z lehkých slitin.

Vůz se bude dodávat ve dvou karosářských variantách – pro 8 a pro 9 osob.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016