1497457891562
Počítejte s Fordem

Ford a Deutsche Post dají ruce dohromady při výrobě elektrické dodávky. Do konce roku 2018 jich vyrobí alespoň 2500

 
1497457891562

Modrý ovál, resp. jeho německá “dcera” Ford-Werke GmbH, a Deutsche Post budou společně vyrábět elektrickou dodávku. Jejím základem bude podvozek z Fordu Transit. Karoserie vozu pak bude upravená podle požadavků německého giganta v oblasti poštovních služeb. První vozy by měly z linek začít sjíždět již toto léto. Do konce roku 2018 by jich pak vozový park Deutsche Post mělo rozšířit minimálně 2500.

Ford i Deutsche Post jsou v oblasti elektromobility průkopníky

Modrý ovál se v minulosti účastnil celé řady projektů, jejichž účelem byl výzkum a následné praktické testování inovativních řešení v oblasti elektromobility. Příkladem budiž spolupráce s organizací Transport for London, v rámci níž byla do londýnských ulic na dobu 12 měsíců “vysazena” dvacítka plug-in hybridů Transit Custom. A nováčkem na poli elektromobility není ani Deutsche Post. V prosinci 2014 německý poštovní gigant koupil firmu StreetScooter GmbH, která v německých Cáchách vyrábí elektrické dodávky (video níže).

Žádný inkubátor. Vyrobeno bude minimálně 2500 dodávek, které půjdou do běžné služby

Projekt,o kterém se bavíme, nepředstavuje žádný inkubátor, ani žádný testovací režim. Od léta tohoto roku do konce roku příštího by z linek společného závodu mělo sjet alespoň 2500 elektrododávek. Ze společného projektu amerického a německého giganta vzejde největší výrobce elektrických vozů tohoto typu ve střední Evropě. 

Deutsche Post pak kromě zavedení nové výrobní linky počítá také s výrazným navýšením kapacity výroby vozu StreetScooter. V Cáchách a dále v Severním Porýní-Westfálsku by se jej mělo vyrábět 20 000 kusů ročně. Velkou měrou se na tomto rozhodnutí podílí rostoucí poptávka ze strany subjektů nejen z Německa, ale také z dalších zemí.

Z hlediska Fordu je možné krok chápat jako součást obří elektroofenzivy, v rámci níž by chtěli detroitští do roku 2020 poslat do světa 13 nových globálních částečně či plně elektrifikovaných modelů.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016