2018 Limited-edition Focus RS
Počítejte s Fordem

Ford Focus RS v limitované edici nabídne přední mechanický samosvorný diferenciál a tedy ještě více trakce

 
2018 Limited-edition Focus RS

Částečně i na základě informací z diskusních fór, blogů a příspěvků na Facebooku se modrý ovál rozhodl přichystat dáreček všem nadšencům do ostrého Focusu RS. Tím je limitovaná edice Focusu RS se samosvorným předním diferenciálem Quaife. Ten poskytne ještě lepší trakci a ještě efektivnější přenos 350 koní výkonu.

I sportovní jízdu jde udělat ještě sportovnější

Samosvorný diferenciál od britské firmy Quaife vyvíjený a testovaný pod taktovkou Ford Performance, zlepšuje trakci a ovladatelnost Focusu RS. Efektivně totiž snižuje točivý moment přenášený na kolo s horší trakcí, a naopak přenáší více momentu na kolo, které má lepší záběr. Výsledkem je absence nežádoucího prokluzu předních kol a tedy lepší trakce zejména při průjezdu zatáčkou. Mimořádně jistě se pak bude auto chovat i při intenzivním či krizové brzdění a při jízdě dveřmi napřed v driftovacím módu.

Limitovaná edice 1500 vozů

Současná generace Focusu RS bude pomalu končit a limitovanou edici čítající 1500 exemplářů lze chápat jako jakési předběžné rozloučení se s ní. Rozhodně ve vzduchu ale není žádná nostalgie. Spíše naopak. Auto bude ještě nekompromisnější a přesvědčivější než běžný Focus RS s tím, že většina změn byla inspirována přáními zákazníků a nadšenců na internetových fórech či třeba na Facebooku.

A když už se bavíme o změnách, kromě samosvoru na přední nápravě si v rámci limitované edice přichystal Ford ještě následující vychytávky:

  • černou kůží vyšívaná sedadla Recaro s vložkou z ekologicky šetrného semišového mikrovlákna od Miko-Dinamica
  • 19palcová kovaná kola z lehké slitiny s černým povrchem a logem RS
  • červené a modré provedení karoserie v kombinaci s matně černou střechou, spojlerem a zrcátky
  • vyhřívaná zrcátka, sedačky a volant
  • hlasem ovládaná navigace 
  • doplňky z uhlíkových vláken


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016