18Expeditiontrailer
Počítejte s Fordem

V novém Fordu Expedition je táhnutí přívěsu i couvání s ním hračka

 
18Expeditiontrailer

Zbrusu nový Ford Expedition se pyšní pokročilým systémem Pro Trailer Backup Assist. Jedná se o řešení, které nenajdeme u žádného jiného vozu v této třídě a které výrazně usnadňuje jízdu s přívěsem včetně couvání. Expedition kromě toho nabízí také mimořádnou tažnou kapacitu. Zapřáhnout za něj můžete až 4,2 tuny. Takže pokud hledáte pohodlný vůz, který se ctí a grácií odtáhne loď k Jadranu či obytný přívěs do Alp, netřeba hledat dále.

Expedition je skvělým partnerem pro letní i zimní dobrodružství

Je tu léto a s ním období dovolených. Řada z nás se vydává k moři s tím, že zdaleka ne každý si pod pojmem “ideální dovolená” představí polehávání na pláži či u hotelového bazénu. Dobrodružnější povahy se na cesty vydávají s karavanem, který jim pak umožní “kočovat” a poznat mnohem více než u klasické pobytové dovolené. A jste-li romantik, určitě se vám rozzáří oči při představě dovolené strávené na palubě vlastní loďky. Ovšem tu – stejně tak jako karavan – je nutné na pobřeží nějak dostat. A to je úkol právě pro nový Ford Expedition.

Komfort a jistota při táhnutí přívěsu

Podle průzkumu automobilky Ford, je dobrá schopnost táhnout přívěs důležitá pro polovinu majitelů modelu Expedition. Není tak divu, že právě tažné schopnosti představovaly jednu z oblastí, na kterou se při vývoji nového Expedition u modrého oválu zaměřili. A výsledky jsou působivé. Auto utáhne 4,2 tuny. Při jízdě s přívěsem se navíc řidič cítí jistě a pohodlně.

Lví podíl na tom má asistenční systém Pro Trailer Backup Assist. Ten řidiči umožňuje natáčet přívěs pomocí ovládacího kolečka umístěného na přístrojové desce. V couvací kameře jednoduše sledujete pohyb přívěsu. Pokud chcete, aby přívěs zatočil doleva či doprava, jednoduše otočíte tlačítkem požadovaným směrem. Systém pak převezme kontrolu nad volantem a Expedition upraví směr tak, aby se přívěs dostal tam, kde ho chcete mít. Ovšem pozor, má to jednu nevýhodu. Couvání s přívěsem je tak snadné, až si budete připadat provinile, že nemusíte vůbec nic dělat.

Velkorysý vnitřní prostor

Nebojte, Expedition nabízí mnohem více než jen pohodlné couvání. Můžete se těšit na nevídaný vnitřní prostor včetně velké míry flexibility sedadel a úložných prostor, a to i tehdy, jsou-li na sedadlech dětské autosedačky. Ty mimochodem není potřeba při nastupování do třetí řady sedadel vůbec sundávat. A když už se bavíme o třetí řadě sedadel, ta má poskytnout pohodlné posezení pro tři dospělé osoby. Celkem tedy Fordem Expedition odvezeme 8 lidí a ještě nám zůstane prostor pro zavazadla. 

Pocit otevřeného prostoru pak umocňuje panoramatické střešní okno, které pokrývá hned dvě řady sedadel. Podobné řešení přitom nenabízí žádný konkurenční model.

Vůz pro inteligentní dobrodružství

Nový Expedition je sice dříč, který s trochou nadsázky odveze půlku paneláku. Rozhodně to ale není žádný okleštěný spartán. V jeho útrobách najdeme nespočet moderních technologií. Zmiňme třeba bezpečnostně-zábavní systém SYNC 3, prémiový audiosystém B&O PLAY se 12 reproduktory, wi-fi hotspot pro 10 zařízení současně a samozřejmě asistenční systémy včetně volitelné kamery snímající v úhlu 360° dění kolem vozu.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016